Daniel Blin w World Supersport 300 w Aragonii i Assen
Mick
23 marca 2018

16-letni Daniel Blin, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski i Europy w klasie 300, w kwietniu wystartuje z dzikimi kartami w dwóch pierwszych rundach mistrzostw świata World Supersport 300 na torach Motorland Aragon i Assen. 

Dla „Blinka”, który na swoim koncie ma także udział w dwóch testach Red Bull Rookies Cup, nie będzie do debiut w mistrzostwach świata. We wrześniu Daniel wystartował w przedostatniej rundzie w Portimao i mimo pechowej przygody podczas wyścigu pokazał tempo powalające myśleć o walce o punkty. Czy tak samo będzie tym razem?

Jest na to spora szansa. Blin rok temu wystartował w Assen w barwach Wójcik Racing Teamu w rundzie mistrzostw Niemiec Supersport 300. To właśnie wygranie tamtego wyścigu i pokonanie niemieckiej czołówki otworzyło torunianinowi drzwi do debiutu w World Supersport 300.

Daniel Blin w akcji w Portimao w sezonie 2017 – zdjęcia: Mateusz Jagielski

Kilka dni temu Daniel testował także swoją przygotowaną przez POLand POSITION Yamahę R3 w Aragonii, dokąd pojechał razem z ekipą Rychlik Racing Team. Co prawda dosiadał jeszcze maszyny we wczesnej fazie przygotowań i był nieco osłabiony kontuzją ręki, ale miał okazję dobrze poznać jeden z najdłuższych torów w kalendarzu.

Jest szansa, że dwie pierwsze dzikie karty nie będą w tym roku dla Blina ostatnimi. Daniel wystartuje także w pełnym cyklu mocno obsadzonych mistrzostw Włoch klasy Supersport 300, do których zgłosiło się aż 50 zawodników. Pierwsza runda mistrzostw Włoch już w dniach 7-8 kwietnia, tydzień przed startem Polaka w World Supersport 300 w Aragonii. Tydzień po nim odbędą się zmagania w Assen.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły