Daniel Blin w World Supersport 300 w Aragonii i Assen

- Mick

16-letni Daniel Blin, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski i Europy w klasie 300, w kwietniu wystartuje z dzikimi kartami w dwóch pierwszych rundach mistrzostw świata World Supersport 300 na torach Motorland Aragon i Assen. 

Dla „Blinka”, który na swoim koncie ma także udział w dwóch testach Red Bull Rookies Cup, nie będzie do debiut w mistrzostwach świata. We wrześniu Daniel wystartował w przedostatniej rundzie w Portimao i mimo pechowej przygody podczas wyścigu pokazał tempo powalające myśleć o walce o punkty. Czy tak samo będzie tym razem?

Jest na to spora szansa. Blin rok temu wystartował w Assen w barwach Wójcik Racing Teamu w rundzie mistrzostw Niemiec Supersport 300. To właśnie wygranie tamtego wyścigu i pokonanie niemieckiej czołówki otworzyło torunianinowi drzwi do debiutu w World Supersport 300.

Daniel Blin Red Bull Rookies Cup 2017 (4)

Daniel Blin w akcji w Portimao w sezonie 2017 – zdjęcia: Mateusz Jagielski

Kilka dni temu Daniel testował także swoją przygotowaną przez POLand POSITION Yamahę R3 w Aragonii, dokąd pojechał razem z ekipą Rychlik Racing Team. Co prawda dosiadał jeszcze maszyny we wczesnej fazie przygotowań i był nieco osłabiony kontuzją ręki, ale miał okazję dobrze poznać jeden z najdłuższych torów w kalendarzu.

Jest szansa, że dwie pierwsze dzikie karty nie będą w tym roku dla Blina ostatnimi. Daniel wystartuje także w pełnym cyklu mocno obsadzonych mistrzostw Włoch klasy Supersport 300, do których zgłosiło się aż 50 zawodników. Pierwsza runda mistrzostw Włoch już w dniach 7-8 kwietnia, tydzień przed startem Polaka w World Supersport 300 w Aragonii. Tydzień po nim odbędą się zmagania w Assen.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl