Daniel Blin imponuje w debiucie w mistrzostwach świata

- MotoRmania

Zaledwie 15-letni Daniel Blin zaimponował w swoim debiucie w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport 300. Tegoroczny zdobywca Pucharu Europy, najmłodszy zawodnik w stawce, zakończył kwalifikacje i wyścig na portugalskim torze Portimao na dwudziestej pozycji.

informacja prasowa
zdjęcia: Mateusz Jagielski

Młody torunianin w Portugalii miał przed sobą bardzo trudne zadanie, ale swietnie odnalazł się w stawce 37 najszybszych nastolatków z całego świata. Mimo bardzo krótkich piątkowych treningów na jednym z najdłuższych i najtrudniejszych torów w kalendarzu, w sobotę zawodnik zespołu Wójcik FHP YART Racing Team zakwalifikował się do startu w połowie stawki, na dwudziestej pozycji.

Daniel Blin na World Supersport 300 2017 - fot Mateusz Jagielski (12)

Choć na początku wyścigu stracił czas omijając upadającego zawodnika i spadając z 18 na 28 miejsce, młody Polak zdołał ponownie przebić się na dwudziestą pozycję, którą następnie obronił przed atakami pięciu doświadczonych rywali, poprawiając czas z kwalifikacji o półtorej sekundy i finiszując blisko punktowanej piętnastki.

Już w najbliższy weekend Blin wystartuje w ostatniej rundzie motocyklowego Pucharu Polski na torze w Pszczółkach, gdzie będzie chciał przypieczętować tytuł kolejnym zwycięstwem. Ekipa rozważa także wystawienie swojego młodego reprezentanta do kolejnego międzynarodowego startu jeszcze w tym roku.

Daniel Blin na World Supersport 300 2017 - fot Mateusz Jagielski (4)

„Oczywiście czuję lekki niedosyt, bo jechałem tempem punktowanej grupy, ale straciłem z nią kontakt omijając innego zawodnika, a bez tzw. „tunelu aerodynamicznego” walka na tym torze jest bardzo trudna – mówi Daniel Blin, który zadebiutował na motocyklu wyścigowym dopiero niecały rok temu. – Byłem jednak w stanie poprawić swój czas z kwalifikacji o półtorej sekundy i przebić się ponownie na dwudzieste miejsce. Musiałem o nie bardzo ostro walczyć, a to wiele mnie nauczyło, podobnie jak cała ta runda. Mistrzostwa świata zrobiły na mnie ogromne wrażenie, a praca z doświadczonym Joeyem Litjensem była bardzo cenną lekcją. Weekend w Portugalii pokazał, że możemy być bardzo konkurencyjni w mistrzostwach świata, dlatego mam nadzieję, że uda nam się zagościć w nich na dłużej. Bardzo dziękuję całej ekipie i naszym partnerom za świetne wsparcie, a polskim kibicom za gorący doping.“

Daniel Blin na World Supersport 300 2017 - fot Mateusz Jagielski (11)

„Daniel zrobił ogromne wrażenie nie tylko na mnie, ale także na szefach wielu innych ekip – dodaje szef mechaników Blina, Joey Litjens, były motocyklista mistrzostw świata. – To niewiarygodne, że zawodnik z tak niewielkim doświadczeniem i tylko niecałym rokiem startów na koncie, jest tak szybki i z taką łatwością odnajduje się w mistrzostwach świata. Mieliśmy dziś duże szanse na punkty, a to pokazuje ogromny potencjał Daniela i całego zespołu. Mam nadzieję, że będziemy w stanie wykorzystać ten potencjał w przyszłości, bo z całą pewnością Daniel to materiał na wielkiego mistrza.”

Więcej informacji na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

Daniel Blin na World Supersport 300 2017 - fot Mateusz Jagielski (10)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl