Bergman i Wójcik Racing Team wracają do walki w Jerez

- MotoRmania

Choć wciąż osłabiony po poważnej kontuzji, Christoffer Bergman wystartuje w najbliższy weekend w barwach polskiego Wójcik Racing Teamu w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw świata World Supersport w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

Informacja Prasowa

Trzydziestolatek, który reprezentuje polską ekipę nie tylko w pełnym cyklu World Supersport, ale także w długodystansowych MŚ FIM EWC, wciąż wraca do zdrowia po kwietniowej kontuzji nóg.

Po powrocie z pierwszej rundy World Supersport w Australii Bergman złamał obie nogi, w sumie aż w siedmiu miejscach, podczas treningu na motocyklu crossowym w Szwecji.

Dzięki intensywnej rehabilitacji pod okiem specjalistów z Gorzowa, Szwed był w stanie wrócić już na motocykl i testować na torach w czeskim Brnie, francuskim Le Mans i hiszpańskiej Navarze.

W najbliższy weekend czekają go dwa wyścigi MŚ World Supersport w Jerez. Pierwszy w sobotę o 15:15. Drugi w niedzielę o 12:30.

„Wiem, że dam radę przejechać dystans wyścigów, ale nie jestem pewien z jakim tempem – mówi Christoffer Bergman, startujący Yamahą R6 z numerem 71. – W kwietniu doznałem poważnej kontuzji, łamiąc obie nogi w sumie w siedmiu miejscach. Z powodu pandemii nie tylko musiałem czekać aż trzy tygodnie na operację i spędziłem półtora miesiąca na wózku inwalidzkim, ale nie mogłem też rozpocząć rehabilitacji w Szwecji. W czerwcu zespół sprowadził mnie więc do Gorzowa, gdzie rozpocząłem bardzo intensywną, trzytygodniową rehabilitację w REHAkompleks. Jestem za to bardzo wdzięczny, ponieważ bez niej na pewno nie mógłbym wystartować w ten weekend.”

„Jestem w stanie chodzić i jeździć na motocyklu, ale jazda na limicie nadal jest dość bolesna, a zakres ruchów w kostkach nieco ograniczony. Na szczęście tor w Jerez nie będzie aż tak wymagający dla nóg. Największy problem sprawiają mi krótkie zakręty i szybka zmiana pozycji. Długie łuki w Jerez powinny dać mi czas na płynną zmianę pozycji, więc jestem dobrej myśli.”

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl