W sobotę poznamy w Rzeszowie medalistów tegorocznych FIM Long Track World Championship

- Michał Krupa

28 sierpnia o 13.30 na stadionie przy Hetmańskiej 69 w Rzeszowie odbędą się zawody żużlowe FIM Long Track World Championship. Tego dnia poznamy medalistów tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. W zawodach z dziką kartą pojedzie Polak Stanisław Burza. Dwóch innych naszych reprezentantów – Adam Skórnicki i Marcin Sekula – będzie pełniło rolę rezerwowych. Na zawody zapraszają Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, FIM, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl. Honorowym patronem imprezy jest europoseł Ryszard Czarnecki.

Burza to w tej chwili polski specjalista numer 1 od ścigania się na długim torze. W zeszłym roku zajął trzecie miejsce podczas zawodów FIM Long Track World Championship w Rzeszowie, gdzie startował także z dziką kartą. Teraz pojedzie tam opromieniony sukcesem, jaki odniósł minionej niedzieli w Pardubicach.

Polak był tam trzeci w zawodach FIM Long Track World Championship Challenge, co dało mu awans do przyszłorocznego cyklu rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Pojedzie więc już w nim jako stały uczestnik.

Wcześniej jednak czeka go start w Rzeszowie, gdzie wyłonieni zostaną tegoroczni medaliści. Po pierwszej rundzie w Marmande liderem jest Dimitri Berge, który startował wówczas z „dziką kartą”. Francuz, którego w Rzeszowie zabraknie, wyprzedził w pierwszym turnieju Holendrów – Romano Hummela oraz Theo Pijpera. Tytułu mistrzowskiego broni Niemiec Lukas Fienhage, który w Marmande zajął 11. miejsce. Turniej w Rzeszowie zakończy tegoroczną rywalizację.

– Występ przed rokiem skończył się dla mnie sporym sukcesem, za jaki uważam miejsce na najniższym stopniu podium – mówi Burza. – Gdyby udało się powtórzyć teraz, będę zadowolony. Dysponuję dziś lepszym zapleczem sprzętowym, mam też więcej doświadczenia. Liczę na dobry występ – dodał lider naszej reprezentacji.

Na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69 szansę występu mogą także otrzymać dwaj inni Polacy. Adam Skórnicki i Marcin Sekula, którzy – podobnie jak Burza – tworzą obecny skład żużlowej reprezentacji biało-czerwonych na długim torze, będą w Rzeszowie rezerwowymi.

– Będę trzymał kciuki za Stasia, a sam po cichu liczę, że dostanę szansę zaprezentowania się na torze, choć oczywiście nikomu z kolegów nie życzę źle. Znalezienie się w gronie reprezentantów Polski to dla mnie wielki zaszczyt – powiedział Sekula.

– Fajnie, że mogę znów założyć reprezentacyjny kevlar. Kariery nie wznawiam, bo… jej nie zakończyłem. Mam nadzieję, że Stasiowi dobrze pójdzie w tych zawodach, sam również liczę na to, że może uda się zaprezentować na torze nie tylko podczas treningu – dodał Skórnicki. Reprezentanci naszego kraju w komplecie wezmą w piątek udział w spotkaniu z kibicami na terenie sklepu Leroy Merlin Krasne w Rzeszowie. Początek od godziny 17.00. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną oficjalne kevlary Żużlowej Reprezentacji Polski na długim torze.

Przy okazji spotkania odbywać się będą pokazy automatyki Nice – jednego ze sponsorów reprezentacji Polski. Na pokazowym samochodzie będzie można zapoznać się z pełną ofertą automatyki oraz porozmawiać z ekspertami z zakresu inteligentnego domu, sterowania radiowego oraz bram garażowych. W trakcie spotkania z zawodnikami do wygrania będą 2 bilety VIP na sobotnią rundę FIM Long Track World Championship, która odbędzie się na torze w Rzeszowie.

Lista startowa 2. finału FIM Long Track World Championship – Rzeszów, 28 sierpnia 2021:

1. Dave Meijerink #63 (Holandia)
2. Stanisław Burza #15 (Polska) – dzika karta
3. Theo Pijper #115 (Holandia)
4. Gaetan Stella #104 (Francja)
5. Josef Franc #444 (Czechy)
6. Tomas Hjelm Jonasson #30 (Szwecja)
7. Max Dilger #31 (Niemcy)
8. Romano Hummel #666 (Holandia)
9. Lukas Fienhage #125 (Niemcy)
10. Jacob Bukhave #76 (Dania)
11. Martin Smolinski #84 (Niemcy)
12. James Shanes #93 (Wielka Brytania)
13. Zach Wajtknecht #109 (Wielka Brytania)
14. Chris Harris #37 (Wielka Brytania)
15. Hynek Štichauer #86 (Czechy)
16. Adam Skórnicki #16 (Polska) – rezerwa
17. Marcin Sekula #17 (Polska) – rezerwa

Informacja prasowa Speedway Events

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl