Polak blisko zwycięstwa w Hiszpanii

- MotoRmania

16-letni Piotr Biesiekirski dwukrotnie finiszował na drugiej pozycji w mocno obsadzonej stawce w wyścigach pierwszej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii Supermoto Road w Albaidzie.

Informacja Prasowa

Dwa tygodnie po udanym rozpoczęciu sezonu motocyklowych mistrzostw Hiszpanii w wyścigach klasy Open 600, młody Polak zainaugurował w Albaidzie, 100 km na południe od Walencji, swoje tegoroczne starty za sterami Hondy CRF450 R.

Biesiekirski nie miał łatwego zadania. Pierwsze w tym roku hiszpańskie zawody Supermoto Road odbywały się razem z mistrzostwami Europy, z których w ostatniej chwili zniknęła klasa S4. To sprawiło, że spora grupa planujących tam starty zawodników zgłosiła się właśnie do wyścigów mistrzostw Hiszpanii.

Piotr Biesiekirski w akcji

Piotr Biesiekirski w akcji

Jedyny Polak w stawce musiał więc zmierzyć się m.in. dwoma doświadczonymi zawodnikami znanymi z prestiżowej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup, Kolumbijczykiem Stewardem Garcią i Irlandczykiem Jamesem Flitcroftem. Obu dwukrotnie pokonał.

biesiekirski_12Drugi w kwalifikacjach w stawce 19 zawodników, warszawianin zakończył pierwszy wyścig na drugiej pozycji, zaledwie trzy sekundy za zwycięzcą i obrońcą tytułu, Sergio Munozem i aż siedem sekund przed Fritcroftem. Dzień później Biesiekirski ponownie był drugi, znów tuż za Munozem i tym razem przed Garcią. Dzięki dwóm finiszom na drugiej pozycji zawodnik ekipy Euvic The Good Racing zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Druga runda mistrzostw Hiszpanii Supermoto Road odbędzie się w lipcu. Wcześniej, w ostatni weekend maja, Biesiekirski wystartuje na torze MotoGP w Barcelonie w drugiej rundzie mistrzostw Hiszpanii klasy Open 600.

biesiekirski_6

Radość zespołu po ceremonii podium

„To był dla mnie weekend pełen nowych doświadczeń i wrażeń – mówi Piotr Biesiekirski, zdobywca Pucharu Polski Moto3 w sezonie 2016, który rok temu właśnie w Albaidzie zadebiutował w mistrzostwach Europy Supermoto Road, finiszując wówczas na ósmym miejscu. – Po bardzo udanych kwalifikacjach po raz pierwszy startowałem na tym poziomie z pierwszego rzędu i walczyłem o zwycięstwo. W obu wyścigach Sergio był bardzo nakręcony i jechał na limicie. Nie zamierzał oddawać prowadzenia, dlatego cierpliwie jechałem za nim i czekałem na odpowiednią okazję bez przesadnego ryzyka. Perspektywa ataku i walki o zwycięstwo była kusząca, ale perspektywa wywrotki już nie, dlatego jechałem myśląc o całym sezonie i klasyfikacji generalnej. W ten weekend wiele się nauczyłem. Także dzięki nowym przepisom, które ograniczają ilość opon na rundę do zaledwie czterech i zmuszają zawodników do lepszej nauki jazdy na zużytym ogumieniu. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Stawka mistrzostw Hiszpanii Supermoto Road jest w tym roku bardzo liczna i szybka, dlatego to będzie ciekawy i ekscytujący sezon.”

Tuż przed startem...

Tuż przed startem…

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl