Pirro jedzie po tytuł na Mugello?

- Mick

Michele Pirro może już jutro wywalczyć trzeci z rzędu tytuł mistrza włoskich Superbike’ów. Najpierw jednak do walki na torze Mugello staną zawodnicy klasy Moto3, którzy dzisiaj zrobili coś teoretycznie niemożliwego. Niedzielna relacja od 18:30 w Canal+ Now.

Sobotni wyścig piątej rundy mistrzostw Włoch klasy Moto3 upłynął pod znakiem zbiorowego karambolu, który zapoczątkował Leonardo Taccini, ścinając z toru czterech rywali, w tym obrońcę tytułu, Kevina Zannoniego i ostatecznego… zwycięzcę, Elię Bartoliniego.

Po tym, jak pięciu zawodników wylądowało na poboczu pierwszego zakrętu na dwunastym z czternastu okrążeń, sędziowie postanowili wywiesić czerwoną flagę i przerwać zmagania. Ponieważ jednak w mistrzostwach Włoch nie stosuje się znanego z MotoGP i WorldSBK przepisu o konieczności powrotu do alei serwisowej w czasie pięciu minut od wywieszenia czerwonego flagi, chwilę po otrzepaniu się ze żwiru Taccini stanął na drugim stopniu podium! Wygrał Bartolini, podopieczny Valentino Rossiego, który tydzień temu punktował w starcie z dziką kartą w MŚ Moto3 w Misano.

Ciekawy wyścig zobaczyliśmy w sobotę także w klasie Superbike. Widowiskowo ślizgający się w zakrętach Lorenzo Savadori po starcie z pole position nie był jednak w stanie utrzymać za sobą obrońcy tytułu, Michele Pirro. Jak się okazało, powodem była awaria elektroniki w jego Aprilii.

Tym sposobem Pirro ma teraz 67 punktów przewagi, a po jutrzejszym wyścigu do zdobycia będzie ich już tylko 50. Jeśli więc tylko będzie kontrolował sytuację, zawodnik Ducati może już na Mugello zapewnić sobie trzeci z rzędu tytuł mistrza włoskich Superbike’ów.

Michele Pirro świętuje siódme zwycięstwo w tym sezonie - zdjęcia: civ.tv

Michele Pirro świętuje siódme zwycięstwo w tym sezonie – zdjęcia: civ.tv

Teoretycznie tytuł w klasie Supersport 600 zapewnić sobie może jutro także Lorezno Gabellini, którego jednak dzisiaj pokonał były mistrz, Davide Stirpe. Czy jutro obrońca tytułu Massimo Roccoli będzie w stanie wrócić do walki o wygraną? Co ciekawe, białą flagę wywiesił w Mugello drugi w tabeli Kevin Manfredi, który zamiast w Toskanii postanowił walczyć w FIM EWC na torze Paul Ricard, tym sposobem praktycznie stracił już szansę na tytuł.

Na deser zostaje nam jeszcze klasa Pre-Moto3, w której z prędkościami przekraczającymi 200 km/h ścigają się 13 i 14-latkowie. W tabeli prowadzi ubiegłoroczny mistrz Europy MiniGP, Luca Lunetta, który jednak kompletnie pogubił się w sobotnim wyścigu. Co pokaże w niedzielę?

Relację z Mugello zaczynamy o 18:30 na antenie Canal+ Now. W pucharowym Trofeum 1000 także polski akcent i Bartłomiej Morański, który w sobotnim wyścigu zajął 20. miejsce.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl