Piotr Biesiekirski na podium w Walencji

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski ukończył pierwszy z dwóch wyścigów trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000 na trzeciej pozycji, sięgając po czwarte podium z rzędu. Dzień później jedyny Polak w stawce nie mógł jednak wystartować w drugim wyścigu. 

Do Walencji 21-latek przyleciał prosto z portugalskiego Estorilu, gdzie tydzień wcześniej kontuzja prawego kolana uniemożliwiła mu start w pierwszej rundzie mistrzostw Europy Moto2. 

Tym razem lekarze dali zawodnikowi ekipy Fau55 Euvic Racing zielone światło to startu w Walencji, a Polak pokazał świetne tempo, kończąc kwalifikacje i pierwszy z wyścigów na trzeciej pozycji. Po trzech wygranych w poprzednich wyścigach, sobotnie trzecie miejsce było dla Biesiekirskiego czwartym finiszem na podium z rzędu. 


Niestety, opuchlizna i krwawienie z kolana uniemożliwiły Polakowi start w drugim, niedzielnym wyścigu na znanym z MotoGP torze imienia Ricardo Tormo.

Czwarta z siedmiu rund mistrzostw Hiszpanii odbędzie się za niecały miesiąc w portugalskim Estorilu, ale już w najbliższy weekend w Walencji odbędzie się druga runda mistrzostw Europy Moto2. 

„Weekend w Walencji upłynął pod znakiem mieszanych emocji – mówi Piotr Biesiekirski. – Z jednej strony czułem się coraz lepiej i dostałem od lekarzy zgodę na start, a następnie przejechałem świetny pierwszy wyścig. Walczyłem w grupie o drugie miejsce i choć zabrakło mi do niego zaledwie pięciu dziesiątych sekundy, to biorąc pod uwagę okoliczności, byłem bardzo zadowolony z trzeciej pozycji i czwartego podium z rzędu. Niestety po wyścigu stan mojego kolana się pogorszył, dlatego nie mogłem wrócić na tor w niedzielę. Teraz czekają mnie konsultacje, które mam nadzieję pozwolą mi zrozumieć sedno problemu i wrócić na tor na kolejną rundę mistrzostw Europy, która już za tydzień odbędzie się w Walencji”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl