Czwarta runda Mistrzostw Świata SuperEnduro już w ten czwartek

- MotoRmania

Najbliższa runda cyklu SuperEnduro w Izraelu

W nadchodzący czwartek odbędzie się kolejna runda cyklu halowych mistrzostw motocyklowych SuperEnduro FIM, które tym razem gościć będą w Izraelu. To już czwarta, aczkolwiek przedostatnia odsłona sezonu.

Kto zdobędzie tytuł lidera?

Pytanie, które zadają kibice, brzmi: czy Billy Bolt zdoła utrzymać pozycję lidera w klasyfikacji generalnej? Czy może Jonny Walker, który naciska na niego od tyłu, wywierać będzie większą presję i tym samym doprowadzić do zmiany lidera w rankingu?

Billy Bolt na czele stawki

Podczas zeszłorocznej edycji SuperEnduro w Jerozolimie na najwyższym stopniu podium stanął obecny mistrz świata, Billy Bolt, który również w bieżącym sezonie wydaje się nie do zatrzymania. Billy do tej pory stracił zaledwie pięć punktów, które udało się mu odebrać Walkerowi i Błażusiakowi podczas drugiego finału w Niemczech. W dodatku wygrał on wszystkie wyścigi oraz SuperPole, dzięki czemu zgromadził już na swoim koncie 184 punkty.

Jonny Walker i Taddy Błażusiak na drugim i trzecim miejscu

Drugim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej jest Jonny Walker, który traci do lidera 26 punktów. Od początku sezonu Jonny gorliwie goni swojego rodaka i czeka na każde jego najmniejsze potknięcie. Warto zauważyć, że to właśnie Walker zajął drugie miejsce w Izraelu w zeszłym roku. Czy powtórzy on ten wyczyn? Czy może tym razem mocniej zaatakuje i po raz pierwszy w tym sezonie stanąć na najwyższym stopniu podium?

Dominik Olszowy – czarny koń sezonu?

Oczy wszystkich Polaków zwrócone są oczywiście na naszych biało-czerwonych reprezentantów! To Taddy Błażusiak, najbardziej utytułowany zawodnik SuperEnduro na świecie, w zeszłym roku zamykał podium Izraelskiej rundy. Natomiast Dominik Olszowy, który w każdym wyścigu pokazuje fenomenalny styl jazdy i walczy o kolejne sukcesy, jest jednym z czarnych koni tegorocznego sezonu.

Kto stanie na podium?

Kto stanie na podium w Jerozolimie? Czy Bolt odniesie czwarte zwycięstwo z rzędu? Czy może wyjazd na Bliski Wschód przyniesie niespodziewane zmiany w czołówce stawki? Przekonamy się już w najbliższy czwartek!

Finał w Gliwicach

Przypominamy również, że wielki finał sezonu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro odbędzie się już 18 marca w Arenie Gliwice.

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach:
Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/
E-bilet.pl: https://sklep.ebilet.pl/204632308068646919

Źródło: Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl