Najlepszy wynik Biesiekirskiego w ME Moto2 w tym sezonie

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski ukończył niedzielny wyścig szóstej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na jedenastej pozycji, z pierwszą dziesiątką na torze w Jerez rozmijając się o zaledwie trzy dziesiąte sekundy. To jego najlepszy rezultat w tym sezonie. Dwa kolejne wyścigi za dwa tygodnie w hiszpańskim Albacete.

Informacja Prasowa

Po starcie z piętnastego pola, 18-letni motocyklista hiszpańskiej ekipy Euvic Stylobike Good Racing przebił się na jedenaste miejsce, a następnie do samej mety walczył o dziesiątą pozycję z dwunastym w klasyfikacji generalnej Anupabem Sarmoonem. Linię mety jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce minął po zaciętym pojedynku tylko trzy dziesiąte sekundy za doświadczonym, 25-letnim rywalem z Tajlandii, startującym w barwach ekipy Valentino Rossiego.

Do końca sezonu ME Moto2 pozostały jeszcze trzy wyścigi. Dwa najbliższe odbędą się w połowie października w hiszpańskim Albacete. Najlepszym rezultatem Biesiekirskiego w karierze w Moto2 pozostaje siódme miejsce w ubiegłorocznym wyścigu w Walencji, gdzie sezon 2019 zakończy się w połowie listopada.

„Pierwsza połowa sezonu upłynęła dla mnie pod znakiem kontuzji, dlatego celem na dziś było po prostu przejechanie czystego, dobrego wyścigu i to się udało – mówi Piotr Biesiekirski. –  Miałem dobre i równe tempo, co potwierdza, że idziemy do przodu i jesteśmy na dobrej drodze. Liczyłem także na finisz w pierwszej dziesiątce, co także prawie się udało, więc jestem zadowolony. Tym bardziej, że dużo nauczyłem się walcząc ze starszym i bardziej doświadczonym rywalem. Cieszę się z pięciu kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej, ale pozycja w niej nie ma dla mnie teraz żadnego znaczenia. Chciałem w tym roku regularnie walczyć w pierwszej dziesiątce, ale opuściłem trzy pierwsze wyścigi z powodu kontuzji, dlatego teraz w ogóle nie myślę o tabeli i chcę jedynie ukończyć trzy ostatnie wyścigi na jak najlepszych miejscach, a za rok wrócić do ME Moto2 aby walczyć w czołówce.”

56e3b71e-91ae-4d1a-b64d-86e7a7b1a0e4

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl