Udane kwalifikacje Biesiekirskiego w Aragonii
MotoRmania
17 października 2020

19-letni Piotr Biesiekirski zrobił kolejne postępy, na hiszpańskim torze Motorland Aragon sięgając po 29. pole startowe do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Aragonii klasy Moto2.

Informacja Prasowa

Młody Polak najpierw w porannym treningu poprawił swój piątkowy czas okrążenia o jedną dziesiątą sekundy, a następnie urwał blisko siedem dziesiątych podczas kwalifikacji. W obu sesjach najmłodszy zawodnik w stawce zajął przedostatnią, 29. lokatę. 

W niedzielę reprezentant ekipy NTS RW Racing GP rozpocznie wyścig o Grand Prix Aragonii klasy Moto2 o godzinie 13:20. Relacja na antenie Polsatu Sport News oraz ipla.tv i polsatsport.pl.

„To był kolejny udany dzień – mówi Piotr Biesiekirski. – Jestem zadowolony z naszych postępów. Dziś rano poprawiłem swój wczorajszy czas tylko nieznacznie, ale czułem się na motocyklu dużo lepiej i wiedziałem, że mogę jeszcze sporo przyspieszyć. Tak też się stało podczas kwalifikacji, w której nie tylko pojechałem dużo szybciej, ale przede wszystkim byłem podczas jazdy dużo bardziej zrelaksowany. To właśnie to najbardziej mnie cieszy. Znów nie byłem ostatni, co biorąc pod uwagę fakt, że to dopiero mój czwarty start w mistrzostwach świata, także jest plusem. Co prawda czołówka narzuciła dzisiaj niesamowite tempo, poprawiając rekord toru o pół sekundy, ale jestem zadowolony z naszego dnia i dobrze się czuję przed jutrzejszym wyścigiem”.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły