Udane kwalifikacje Biesiekirskiego w Aragonii

- MotoRmania

19-letni Piotr Biesiekirski zrobił kolejne postępy, na hiszpańskim torze Motorland Aragon sięgając po 29. pole startowe do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Aragonii klasy Moto2.

Informacja Prasowa

Młody Polak najpierw w porannym treningu poprawił swój piątkowy czas okrążenia o jedną dziesiątą sekundy, a następnie urwał blisko siedem dziesiątych podczas kwalifikacji. W obu sesjach najmłodszy zawodnik w stawce zajął przedostatnią, 29. lokatę. 

W niedzielę reprezentant ekipy NTS RW Racing GP rozpocznie wyścig o Grand Prix Aragonii klasy Moto2 o godzinie 13:20. Relacja na antenie Polsatu Sport News oraz ipla.tv i polsatsport.pl.

„To był kolejny udany dzień – mówi Piotr Biesiekirski. – Jestem zadowolony z naszych postępów. Dziś rano poprawiłem swój wczorajszy czas tylko nieznacznie, ale czułem się na motocyklu dużo lepiej i wiedziałem, że mogę jeszcze sporo przyspieszyć. Tak też się stało podczas kwalifikacji, w której nie tylko pojechałem dużo szybciej, ale przede wszystkim byłem podczas jazdy dużo bardziej zrelaksowany. To właśnie to najbardziej mnie cieszy. Znów nie byłem ostatni, co biorąc pod uwagę fakt, że to dopiero mój czwarty start w mistrzostwach świata, także jest plusem. Co prawda czołówka narzuciła dzisiaj niesamowite tempo, poprawiając rekord toru o pół sekundy, ale jestem zadowolony z naszego dnia i dobrze się czuję przed jutrzejszym wyścigiem”.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl