Team Simoncelli – nowy zespół imienia Marco?
Piotr Jędrzejak
4 kwietnia 2012

Czy ojciec Marco Simoncelliego przyczyni się do powstania zespołu na jego cześć?

Jakiś czas temu Aligi Deganello, były szef mechaników Marco Simoncelliego, a aktualny szef w zespole Biaggiego, zasugerował bardzo ciekawy pomysł. Powiedział, że Paolo Simoncelli, ojciec zmarłego kierowcy, ma tak duże doświadczenie, że powinien związać się z jakimś zespołem.

Teraz plotka znowu odżyła, tym razem za sprawą Aldo Drudiego – projektanta grafik dla Marco oraz Valentino Rossiego. W wywiadzie dla moto.it Aldo przyznał, że rozmawiali z Paolo o stworzeniu zespołu. Byłoby to wspaniałe, aby utrzymać imię Marco w pamięci i to w aktywnej formie, a nie tylko w „muzeum”. Drudi głęboko wierzy, że Paolo mógłby bardzo pomóc młodym i utalentowanym zawodnikom. Sam Aldo natomiast nie chce być łowcą talentów – woli pozostać fanem wyścigów, a jeżeli projekt się uda, będzie wspierał go jak tylko może. Ma już nawet pomysł na grafikę, oczywiście w biało-czerwono-czarnych barwach Marco.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły