Team Simoncelli – nowy zespół imienia Marco?

- Piotr Jędrzejak

Czy ojciec Marco Simoncelliego przyczyni się do powstania zespołu na jego cześć?

Jakiś czas temu Aligi Deganello, były szef mechaników Marco Simoncelliego, a aktualny szef w zespole Biaggiego, zasugerował bardzo ciekawy pomysł. Powiedział, że Paolo Simoncelli, ojciec zmarłego kierowcy, ma tak duże doświadczenie, że powinien związać się z jakimś zespołem.

Teraz plotka znowu odżyła, tym razem za sprawą Aldo Drudiego – projektanta grafik dla Marco oraz Valentino Rossiego. W wywiadzie dla moto.it Aldo przyznał, że rozmawiali z Paolo o stworzeniu zespołu. Byłoby to wspaniałe, aby utrzymać imię Marco w pamięci i to w aktywnej formie, a nie tylko w „muzeum”. Drudi głęboko wierzy, że Paolo mógłby bardzo pomóc młodym i utalentowanym zawodnikom. Sam Aldo natomiast nie chce być łowcą talentów – woli pozostać fanem wyścigów, a jeżeli projekt się uda, będzie wspierał go jak tylko może. Ma już nawet pomysł na grafikę, oczywiście w biało-czerwono-czarnych barwach Marco.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl