Rossi wygrywa w Assen!

- Mick

Valentino Rossi po pięknej walce na jednym ze swoich ulubionych torów pokonał na mokrym finiszu (jadąc na slickach), swojego rodaka i eksperta od takich warunków, Danilo Petrucciego.

Podium uzupełnił Marc Marquez, który zdołał obronić się przed atakami Cala Crutchlowa i Andrei Dovizioso, podczas gdy szósty był zwycięzca sprzed roku, Jack Miller.

Do mety nie dojechał Maverick Vinales, który goniąc czołową czwórkę przewrócił się w ostatniej szykanie.

Na początku wyścigu o prowadzenie walczył startujący z pole position Johann Zarco, który jednak najpierw spadł na czwarte miejsce po zbyt optymistycznym ataku na Rossiego, a później zaryzykował, zmienił motocykl i wypadł z pierwszej dziesiątki, bo deszcz nie był wystarczająco mocny by rezygnować ze slicków.

Poza dziesiątką także Jorge Lorenzo, który po fatalnych kwalifikacjach startował z 21 pola i znów miał problemy na mokrym torze.

W kwalifikacjach zaimponował Sam Lowes, sięgając po dziesiąte pole startowe, ale w wyścigu znów zaliczył deski. Szkoda.

Kolejna runda MotoGP, GP Niemiec na Sachsenringu, już za tydzień. Kto się wybiera?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl