Organizatorzy cyklu FIM CEV Repsol zaproponowali dzisiaj nowy kalendarz na sezon 2020, zakładający rozpoczęcie zmagań w pierwszy weekend lipca w Portugalii. To świetna wiadomość dla Polaków.

Cykl FIM CEV Repsol, będący przedsionkiem mistrzostw świata Grand Prix, składa się z kilku kategorii, w tym mistrzostw Europy Moto2, juniorskich mistrzostw świata Moto3 i European Talent Cupu. Podczas wybranych rund dołącza do niego także seria Cuna de Campeones.

Organizatorzy poinformowali dziś, że dwie pierwsze rundy odbędą się w Portugalii w dwa kolejne, pierwsze weekendy lipca; najpierw na Estoril a następnie na Portimao.

To świetna wiadomość dla Polaków. Swój trzeci sezon w ME Moto2 rozpocznie Piotr Biesiekirski, który dzisiaj zaprezentował na Facebooku nowe barwy swojej ekipy, Euvic Stylobike.

Do debiutu w serii European Talent Cup przygotowują się także juniorzy Wójcik Racing Teamu, bracia Milan i Oleg Pawelec oraz Mateusz Pasiuk.

💣 Nasz debiut już w lipcu! 💣👏 Organizatorzy European Talent Cupu, w którym zadebiutują w tym roku Milan, Oleg i…

Publiée par Wójcik Racing Junior Team sur Mardi 19 mai 2020

Bardzo możliwe, że w Portugalii zobaczymy także naszych młodych podopiecznych z MotoRmania Kidz GP Teamu, choć organizatorzy Cuna de Campeones nie potwierdzili jeszcze terminu pierwszej rundy tej serii.

Tak czy inaczej Igor Teske, Maks Palmowski, Jeremiasz Wojciechowski i Dawid Nowak czekają już w gotowości na swój międzynarodowy debiut i ostro trenują w Polsce pod okiem dwunastokrotnego mistrza Polski, Pawła Szkopka.

👶🔥 Nadciąga młode pokolenie!👍 W tym roku pod moimi skrzydłami rozwija się nie tylko Mateusz Hulewicz #58, ale od…

Publiée par Pawel Szkopek #19 sur Samedi 16 mai 2020

Co prawda plany organizatorów FIM CEV Repsol muszą jeszcze zatwierdzić rządy Portugalii i Hiszpanii, ale wszystko jest na dobrej drodze aby wreszcie zacząć ściganie!