MotoRmania KidzGP Team wystartuje w Cuna de Campeones przy MotoGP!

- MotoRmania

Mają od dziewięciu do jedenastu lat. W tym sezonie wystartują w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii klasy Moto5 oraz prestiżowym cyklu Cuna de Campeones, reprezentując MotoRmania KidzGP Team. Uwieńczeniem tegorocznych zmagań będzie wielki finał, który odbędzie się podczas rundy mistrzostw świata MotoGP w Walencji.

Igor Teske z Kalisza, Maks Palmowski z Wrocławia, Jeremiasz Wojciechowski z Pakości i Dawid Nowak ze Swarzędza. Mimo młodego wieku już od roku ścigają się z sukcesami w motocyklowym Pucharze Polski Pit Bike SM. W poprzednim, debiutanckim sezonie, zajęli odpowiednio drugie, czwarte, szóste i piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej przeznaczonej dla najmłodszych klasy Stock 90. Na tor trafili dzięki programowi szkoleniowemu magazynu MotoRmania, którego misją jest znalezienie młodych, polskich zawodników; przyszłych gwiazd MotoGP.

Zaczynali rok temu od wyścigów Pit Bike'ów

Zaczynali rok temu od wyścigów Pit Bike’ów

Aby pomóc swoim dzieciom w rozwoju wyścigowej pasji ich rodzice, przy wsparciu i pomocy Piotra Surowca oraz MotoRmanii, postanowili założyć profesjonalny zespół wyścigowy. Po ubiegłorocznym debiucie MotoRmania KidzGP Team w sezonie 2020 awansuje z Pucharu Polski do mistrzostw Hiszpanii, najmocniejszej krajowej serii na świecie. Cała czwórka młodych zawodników przesiądzie się z pięciokonnych motocykli Pit Bike na 22-konne, wyścigowe prototypy Moto5, rozpędzające się do ponad 200 km/h na godzinę.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć proces wyścigowej nauki, cały zespół dołączy do programu Cuna de Campeones, czyli słynnej, hiszpańskiej „kołyski mistrzów”. To właśnie z tej szkoły, działającej przy torze mistrzostw świata w Walencji, wywodzi się wielu świetnych zawodników cyklu Grand Prix, w tym m.in. Iker Lecuona, który w tym roku debiutuje w MotoGP, czy były mistrz świata klasy 125, Nico Terol.

Mają już za sobą pierwsze testy Moto5 w Hiszpanii

Mają już za sobą pierwsze testy Moto5 w Hiszpanii

Podopieczni MotoRmania KidzGP Teamu wystartują w tym roku w dwóch cyklach; mistrzostwach Hiszpanii Moto5 oraz serii Cuna de Campeones, w której będą pierwszymi Polakami w historii. Najlepsi podopieczni Cuna de Campeones mogą liczyć na specjalne stypendia, które umożliwią im dotarcie aż do mistrzostw świata.

Zresztą już w tym roku młodzi Polacy zasmakują ścigania na najwyższym poziomie. Trzy z ośmiu weekendów wyścigowych odbędą się wspólnie z wyścigami juniorskich mistrzostw świata Moto3 i mistrzostw Europy Moto2, a ostatnia runda zostanie połączona z wielkim finałem cyklu MotoGP w Walencji.

W Cuna de Campeones czeka ich naprawdę ostra walka!

W Cuna de Campeones czeka ich naprawdę ostra walka!

„Po ubiegłorocznym debiucie w Pucharze Polski w tym sezonie chcemy zrobić kolejny krok, a mistrzostwa Hiszpanii to najmocniejsza krajowa seria na świecie, prawdziwa kolebka mistrzów – mówi dziesięcioletni Igor Teske. – Zdajemy sobie sprawę, jak wysoki poziom prezentują hiszpańscy zawodnicy, dlatego w tym roku chcemy się po prostu uczyć.”

„Wyścigi bardzo szybko z weekendowego hobby stały się naszą życiową pasją- dodaje 11-letni Jeremiasz Wojciechowski. – Uczą nas nie tylko sportowej walki, ale także dyscypliny na torze i poza nim. W tym roku będzie to na wagę złota, bo jeden z głównych warunków utrzymania w Cuna de Campeones jest prosty; nie wolno zaniedbywać szkoły.”

„Ten rok ledwie się zaczął, a my już dwa razy byliśmy w Hiszpanii na testach, podczas których mogliśmy poznać nasze nowe motocykle Moto5 i pierwszy raz jeździć na nich po „dużym” torze z prędkościami ponad 200 km/h – podkreśla najmłodszy w zespole, wciąż dziewięcioletni Maks Palmowski. – Przed nami kolejne testy, ale nie możemy już doczekać się także pierwszych wyścigów.”

„Nie zamierzamy także rezygnować z Pucharu Polski Pit Bike SM – kończy Dawid Nowak. – Mamy nadzieję, że doświadczenie wyniesione z rywalizacji w Hiszpanii pozwoli nam również walczyć o coraz wyższe pozycje w kraju.”

„Cieszymy się, że do mającego wieloletnią tradycję programu Cuna de Campeones dołączą w tym roku pierwsi zawodnicy z Polski, do tego zorganizowani w rodzinny, ale profesjonalny zespół – podkreśla dyrektor cyklu, Julian Miralles. – Mamy bardzo bogatą historię jeśli chodzi o zawodników, których prowadziliśmy od pierwszych wyścigowych okrążeń aż po starty i tytuły w mistrzostwach świata i mamy nadzieję, że Igor, Jeremiasz, Maks i Dawid pójdą w ich ślady.” 

72488742_3100892953315664_9122217495380361216_oSezon rozpocznie się 19 kwietnia od pierwszej rundy mistrzostw Hiszpanii na torze Campillos. Tydzień później na portugalskim torze Portimao odbędzie się pierwsza runda Cuna de Campeones. Do tego czasu młodych Polaków czeka w Hiszpanii seria testów motocykli Moto5.

W pierwszy weekend maja zawodnicy rozpoczną w Koszalinie sezon Pucharu Polski Pit Bike SM, w którym w barwach MotoRmania KidzGP Teamu razem z nimi ścigać się będą także Zuzia Lewandowska oraz mistrz Polski klasy Supersport 300, Mateusz Hulewicz.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach na Facebooku i Instagramie, pod adresem www.facebook.com/MotoRmaniaKidzGPTeam/ oraz www.instagram.com/kidzgpteam/. Więcej informacji o programie Cuna de Campeones na stronie www.cunadecampeones.es .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl