MotoGP – KTM testuje na Red Bull Ringu – Galeria
Mick
28 maja 2020

Fabryczny zespół marki KTM ma za sobą dwudniowe testy MotoGP na torze Red Bull Ring. Zobaczcie zdjęcia i przeczytajcie krótkie podsumowanie.

W jazdach wzięli udział etatowy zawodnik Pol Espargaro oraz kierowca testowy Dani Pedrosa, których obsługiwało ok. dwudziestu mechaników. Wszyscy przeszli wcześniej badania, które dały negatywny wynik na obecność koronawirusa.

Choć Espargaro i Pedrosa przyjechali do Austrii z Hiszpanii, a kilku z mechaników także pochodzi z zagranicy, na Red Bull Ringu nie zobaczyliśmy drugiego etatowego kierowcy fabrycznego zespołu. Brad Binder utknął bowiem w RPA i nie był w stanie zgodnie z przepisami opuścić swojej ojczyny.

„Pierwsze wyjazdy pierwszego dnia nie były łatwe po tak długiej przerwie, ale szybko złapałem tempo z ostatnich testów w Katarze – powiedział Pol Espargaro. – Świetnie było wrócić na motocykl, a w garażu panowała bardzo radosna atmosfera. Technicznie zrobiliśmy postępy. Moim priorytetem było złapanie rytmu, ale przetestowaliśmy też wiele części, co było bardzo ciekawe. Pomogła nam dobra pogoda. Poprawiliśmy nie tylko ramę, ale także elektronikę.”

„Podeszliśmy do koronawirusa dość radykalnie i zamknęliśmy cały dział wyścigowy, ale obiecaliśmy chłopakom, że będziemy pierwsi, którzy wrócą do pracy i dotrzymaliśmy dziś słowa” – dodał dyrektor KTM Motorsport, Pit Beirer.

Na ciekawą rzecz zwrócił z kolei uwagę szef zespołu, Mike Leinter, który przyznał iż liczy na więcej informacji na temat tegorocznego kalendarza MotoGP „w połowie czerwca”.

Zobaczcie galerię zdjęć z testów autorstwa Philipa Platzera:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły