Motocykl MotoGP Colina Edwardsa na eBayu! 157 kg i 245 KM za 316 000 zł!
Piotr Jędrzejak
30 maja 2014

Może i motocykle CRT nie wymiatały na torach MotoGP, ale taki sprzęt w Twoim garażu z pewnością będzie rządził.

Na tym motocyklu jeszcze w poprzednim sezonie jeździł Colin Edwards. Jest to Kawasaki-FTR ekipy NGM Forward Racing, na którym Texas Tornado ukończył 16 z osiemnastu wyścigów, a najlepszy wynik – 9. miejsce zdobył na GP Katalonii. Może i nie jest to fabryczny prototyp, ale to i tak małe, technologiczne dzieło sztuki.

Rama (aluminiowa, typu tri-spar) to produkt brytyjskiego FTR-Moto, a silnik pochodzi z Kawasaki ZX-10R. Oczywiście na potrzeby MotoGP został trochę podkręcony. Francuski warsztat tuningowy Akira wyciągnął z niego moc 245+ KM. Dodaj do tego wagę na sucho wynoszącą zaledwie 157 kg i masz potwora, który najpierw rozpędzi się do 325 km/h, a później możesz postawić w swoim garażu. Zawieszenie Ohlins, hamulce Brembo i wydech Akrapovic dopełniają szatański obraz.

Skoro motocykle w specyfikacji CRT nie są już potrzebne, można je sprzedać. I wiecie co? Sprzęt Colina Edwardsa znalazł się na eBayu! Czego potrzeba, żeby wrócić z nim do domu? Jedynie 316 000 zł, co przy kosztach produkcji wydaje się być promocją „nie dla idiotów”.

Ale to nie wszystko! W pakiecie z motocyklem są testy motocykla wraz ze wsparciem technicznym FTR, tak, aby klient był w pełni usatysfakcjonowany nowym zakupem oraz świadomy, co posiada. Dodatkowo są dwie wejściówki VIP na brytyjską rundę MotoGP na Silverstone (29-31 sierpnia), oczywiście razem z pełną gościnnością ekipy NGM Forward Racing.

Aukcja na eBayu jest raczej akcją promocyjną zorganizowaną przez dom aukcyjny Historics at Brooklands, gdzie 7. czerwca odbędzie się licytacja… obu byłych motocykli NGM Forward, na których jeździli Colin Edwards oraz Claudio Corti. Tam cena osiągnie pewnie wyższy pułap, więc spieszcie się, póki aukcja jeszcze wisi…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły