Lorenzo i Rossi zakopują topór wojenny?

- Piotr Jędrzejak

Czy teraz, gdy ścigają się w różnych zespołach na różnych motocyklach, będzie pomiędzy nimi przyjaźń? Albo chociaż pokój?

Przyjaźń pomiędzy Jorge Lorenzo i Valentino Rossim w garażu Yamahy po prostu nie mogła się udać. Gdy dwóch topowych zawodników jeździ w tym samym zespole, tym samym motocyklem, obaj chcą być najlepsi, a stawką jest tytuł mistrzowski, nie ma miejsca na uśmiechy i klepanie się po plecach.

Teraz 5-krotny mistrz świata opuścił barwy Yamahy po 9 latach, przenosząc się do Ducati. Jak informuje brytyjski MCN, to może być nowy początek przyjaźni pomiędzy Valentino i Jorge.

Jorge Lorenzo powiedział: „Jeżeli są dwa koguty na jednej farmie, jest ciężko – zawsze tak jest. Tak samo było w Repsolu za czasów Doohana i Criville albo w Formule 1 z Senną i Prostem. Zawsze jest ciężko, ponieważ chcesz pokonać gościa z tym samym motocyklem lub samochodem.

Ciężko jest przyjaźnić się z zawodnikiem, którego chce się zniszczyć. Teraz w końcu Rossi i ja będziemy współzawodniczyli w tej samej kategorii, ale na innych motocyklach, co zrobi ogromną różnicę.”

rossi lorenzo pucharu

Włoch zgodził się z taką analizą sytuacji. Valentino przyznał, że kilka słów w garażu po ostatnim wyścigu w Walencji oznacza, że obaj idą w dobrą stronę.

„To był miły moment” – powiedział Rossi. „Szczególnie pod koniec ostatniego roku nasze relacje nie były najlepsze, ale jeździmy razem od długiego czasu. Jorge przyszedł do mnie, powiedział kilka dobrych słów na temat naszej współpracy i to był miły moment. Jestem zadowolony z tego, jak to się skończyło.”

Czy z tego urodzi się przyjaźń? Pomiędzy tak wysoko postawionymi zawodnikami zawsze będzie zawzięta konkurencja, a na pewno nie obejdzie się też bez porównywania osiągnięć Rossiego i Lorenzo na Ducati – nawet pomimo innych warunków. Tak czy inaczej, trzymamy kciuki za przyjazną atmosferę w padoku MotoGP.

Rossi i Lorenzo przyjaciolmi

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl