KTM zaskakuje składem MotoGP na 2020

- Mick

KTM potwierdził dziś w nocy składy swoich ekip MotoGP na sezon 2020; zarówno zespołu fabrycznego, jak i wspieranego przez Austriaków teamu Tech 3. Niespodzianek nie brakuje!

O ile przyszłość imponującego Pola Espargaro była jasna, o tyle wszyscy zastanawiali się, kim KTM zastąpi w przyszłym roku zwolnionego niedawno Johanna Zarco. W tym celu Austriacy ściągnęli nawet do zespołu swojego kierowcę testowego , Mikę Kallio.

D1F49AD2-C868-4475-80A1-226C9749B9AA

Brad Binder awansuje do MotoGP od razu w barwach fabrycznej ekipy – zdjęcia: KTM

Fin najwyraźniej nie zrobił jednak na szefostwie wystarczającego wrażenia, ponieważ na drugi fabryczny motocykl wsiądzie ostatecznie w przyszłym roku Brad Binder.

Zawodnik z RPA, mistrz Moto3 z sezonu 2016 a wcześniej zawodnik Pucharu Red Bull Rookies, to od lat „dziecko Red Bulla”. Sęk w tym, że Binder miał trafić w przyszłym roku do ekipy Tech 3 u boku Miguela Oliveiry.

Jeśli któryś z tej dwójki miałby zostać awansowany do fabrycznego składu już w 2020, to większość z nas spodziewałaby się zapewne, że będzie to właśnie Portugalczyk.

C85BDF1C-BDA7-4D5B-AE21-FED1C4534480Oliveira może czuć się rozczarowany, ale decyzja KTM wynika wyłącznie z jednego powodu; gdyby to Binder został w Tech 3, wówczas ekipa Herve Poncharala miałaby w swoim składzie dwóch debiutantów, a to trudne wyzwanie. Do Oliveiry dołączy bowiem zaledwie 18-letni Hiszpan Iler Lecuona, który latem podpisał kontrakt na starty w fabrycznej ekipie KTM-a w Moto2… krótko przed tym jak podczas GP Austrii marka ogłosiła swoje wycofanie ze średniej kategorii. Co prawda Iker miał zapewnione miejsce w obsługującej KTM-a ekipie Akiego Ajo, ale jak widać jego manager dopilnował, aby kontrakt został wypełniony co do słowa.

Lecuona zaimponował dwa lata temu, w wieku zaledwie 16 lat zostając najmłodszym zawodnikiem w MŚ Moto2. Czy teraz sprawi podobną niespodziankę w MotoGP jak Quartararo czy Folger? To możliwe, bowiem treningowy kolega Piotra Biesiekirskiego z placu KSB w Hiszpanii to zdaniem wielu ogromny talent.

38D9AC1F-38B7-48D5-A9B3-359B5A8BEE9ENajpierw jednak wszystkich nas czekają trzy ostatnie rundy sezonu 2019. Pierwsza z nich, GP Australii, już w ten weekend. Pamiętajcie o zmianie czasu w nocy z soboty na niedzielę!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl