Kolejne postępy Biesiekirskiego w Misano

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski w sobotę poprawił swoje czasy okrążeń o kolejną sekundę i zakwalifikował do swojego pierwszego wyścigu motocyklowych mistrzostw świata Moto2 na 29. pozycji. W niedzielę 18-latek zadebiutuje w MŚ podczas Grand Prix Emilii-Romanii jako najmłodszy zawodnik w stawce.

Informacja Prasowa

Motocyklista holenderskiej ekipy NTS RW Racing GP w porannej, trzeciej sesji treningowej poprawił swój najlepszy czas z piątku o 1,1 sekundy, a następnie podczas zaledwie piętnastominutowej kwalifikacji urwał kolejną dziesiątą sekundy, kończąc dzień z wynikiem 1:39.413. 

To rezultat tylko o niecałe dwie dziesiąte sekundy wolniejszy od najlepszego czasu Jesko Raffina sprzed tygodnia. 18-latek w ten weekend zastępuje doświadczonego Szwajcara w zespole kierowanym przez Jarno Janssena.

Jedyny Polak w stawce mistrzostw świata do swojego pierwszego wyścigu Grand Prix wystartuje w niedzielę z 29., ostatniego pola. Liczące 25 okrążeń zmagania rozpoczną się o godzinie 12:20. Wcześniej, o 8:50, zawodników czeka jeszcze poranna, 20-minutowa rozgrzewka. 

„Czuję lekki niedosyt, bo liczyłem dzisiaj na 1:38, ale potraktowaliśmy krótką sesję kwalifikacyjną jak kolejny trening i nadal skupiamy się na zbieraniu doświadczenia oraz nauce – mówi Piotr Biesiekirski. – W taki sam sposób podejdziemy jutro do rozgrzewki i wyścigu. Chcę dojechać do mety z jak najlepszym tempem i jeszcze lepiej poznać motocykl. Z drugiej strony jesteśmy zadowoleni, bo z każdym wyjazdem podkręcałem tempo, a delikatne zmiany ustawień, które wprowadziliśmy po piątkowych treningach, okazały się krokiem w dobrym kierunku. Dziękuję wszystkim kibicom za zrozumienie i ogromne wsparcie.”

Porównywanie czasów Piotra i Jesko nie byłoby fair, ponieważ Jesko nie był tydzień temu w najlepszej formie – dodaje szef zespołu Jarno Janssen. – Jak na zawodnika, który po raz pierwszy jeździ tym motocyklem, do tego na nowym dla siebie torze, to co robi Piotr jest jednak imponujące. Awans z mistrzostw Europy do mistrzostw świata to naprawdę duży skok, dlatego Piotr ma przed sobą duże wyzwanie. Skoczył na głęboką wodę, ale radzi sobie i robi postępy z każdym okrążeniem. Przed nim długi wyścig, ale to oznacza, że będzie mógł się sporo nauczyć i zebrać cenne doświadczenie.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl