Jack Miller oficjalnie w Ducati
Mick
27 maja 2020

Pisaliśmy o tym już kilka dni temu, ale Ducati właśnie potwierdziło to oficjalnie: Australijczyk Jack Miller awansuje do fabrycznego zespołu włoskiej marki w sezonie 2021.

25-letni dziś „Jackass” to MotoGP trafił w 2015 roku, nieco kontrowersyjnie prosto z kategorii Moto3, z pominięciem pośredniej klasy Moto2. Australijczyk odnalazł się jednak na ponad 200-konnej Hondzie i już roku później stanął w Assen na najwyższym stopniu podium.

W 2018 roku Miller dołączył do ekipy Pramac Ducati, a rok temu wywalczył ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, aż pięć razy stając na podium. Jack pozostanie oczywiście zawodnikiem Pramac Ducati do końca sezonu 2020.

Awans Millera oznacza, że z fabrycznym zespołem pożegna się jeden z jego obecnych zawodników; Andrea Dovizioso lub Danilo Petrucci.

Ten pierwszy, wicemistrz świata z ostatnich trzech sezonów, podobno nie może dogadać się z Ducati w sprawie wynagrodzenia.

Z kolei Petrucci w drugiej połowie poprzedniego sezonu złapał wyraźną zadyszkę i choć jest wielokrotnie „tańszy” niż Dovizioso, to jednak nie daje gwarancji równie dobrych i powtarzalnych wyników.

Obaj rozmawiają też z konkurencją, choć ta oficjalnie temu zaprzecza: Dovizioso z KTM-em, zaś Petrucci z Aprilią.

Pytanie także, kto zastąpi Millera w Pramac Ducati. Kierownictwo Ducati podkreśla, że wbrew plotkom szanse na ściągnięcie Jorge Martina z Moto2 są niewielkie, podczas gdy na horyzoncie jest wielu innych młodych i zdolnych zawodników, jak Włosi; Baldassarri czy Bastianini.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły