Jack Miller oficjalnie w Ducati

- Mick

Pisaliśmy o tym już kilka dni temu, ale Ducati właśnie potwierdziło to oficjalnie: Australijczyk Jack Miller awansuje do fabrycznego zespołu włoskiej marki w sezonie 2021.

25-letni dziś „Jackass” to MotoGP trafił w 2015 roku, nieco kontrowersyjnie prosto z kategorii Moto3, z pominięciem pośredniej klasy Moto2. Australijczyk odnalazł się jednak na ponad 200-konnej Hondzie i już roku później stanął w Assen na najwyższym stopniu podium.

W 2018 roku Miller dołączył do ekipy Pramac Ducati, a rok temu wywalczył ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, aż pięć razy stając na podium. Jack pozostanie oczywiście zawodnikiem Pramac Ducati do końca sezonu 2020.

Awans Millera oznacza, że z fabrycznym zespołem pożegna się jeden z jego obecnych zawodników; Andrea Dovizioso lub Danilo Petrucci.

Ten pierwszy, wicemistrz świata z ostatnich trzech sezonów, podobno nie może dogadać się z Ducati w sprawie wynagrodzenia.

Z kolei Petrucci w drugiej połowie poprzedniego sezonu złapał wyraźną zadyszkę i choć jest wielokrotnie „tańszy” niż Dovizioso, to jednak nie daje gwarancji równie dobrych i powtarzalnych wyników.

Obaj rozmawiają też z konkurencją, choć ta oficjalnie temu zaprzecza: Dovizioso z KTM-em, zaś Petrucci z Aprilią.

Pytanie także, kto zastąpi Millera w Pramac Ducati. Kierownictwo Ducati podkreśla, że wbrew plotkom szanse na ściągnięcie Jorge Martina z Moto2 są niewielkie, podczas gdy na horyzoncie jest wielu innych młodych i zdolnych zawodników, jak Włosi; Baldassarri czy Bastianini.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl