Dani Pedrosa spróbuje wystartować w Austin

- Mick

Trzecia runda MotoGP już w najbliższy weekend w teksańskim Austin. W cieniu kontrowersji wokół Marqueza i Rossiego do walki wróci, a przynajmniej spróbuje, Dani Pedrosa.

Hiszpan przewrócił się w Argentynie po tym, jak na początku wyścigu w przedostatnim zakręcie zaatakował go Johann Zarco. Co prawa do kontaktu pomiędzy tymi dwoma zawodnikami nie doszło, ale Pedrosa wyprostował motocykl, wyjechał na mokrą plamę, odwinął gaz i przewrócił się tak niefortunnie, że złamał kość w prawym nadgarstku.

Po szybkim powrocie do Barcelony i operacji jego start w Austin stał do niedawna pod znakiem zapytania, ale ekipa Repsol Honda potwierdziła właśnie, że jej podopieczny uda się na Grand Prix Ameryk i spróbuje wziąć udział w zawodach. Czy będzie w stanie wystartować w samym wyścigu? To okaże się dopiero po treningach wolnych, dlatego nie jest wykluczone, że za kulisami z kaskiem w rękach czekał będzie kierowca testowy HRC i były mistrz świata Moto2, Niemiec Stefan Bradl.

Austin to szczęśliwy tor dla drugiego z zawodników Repsol Hondy. Marc Marquez jest tam niepokonany od pięciu lat. Pedrosa ma z kolei na swoim koncie zarówno podia, jak i przygody, jak chociażby tę sprzed dwóch lat, kiedy w pierwszym zakręcie uderzył w Andreę Dovizioso. Jak Dani poradzi sobie tym razem? Jedno jest pewne; choć jest najmniejszym zawodnikiem w MotoGP, jest także jednym z największych twardzieli w stawce!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl