Biesiekirski liczy na mocny finał sezonu w Walencji

- MotoRmania

18-letni Piotr Biesiekirski chce w niedzielę zakończyć swój drugi rok startów w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2 swoim najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Informacja Prasowa

Jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce w październiku wywalczył na torze w Albacete wysokie, ósme miejsce. Z kolei rok temu to właśnie w Walencji motocyklista ekipy Euvic Stylobike Good Racing sięgnął po swój najlepszy rezultat w debiutanckim sezonie w ME Moto2, siódmą pozycję. W najbliższą niedzielę warszawianin chce więc jeszcze bardziej podkręcić tempo.

Zadanie nie będzie łatwe, bowiem do walki na Circuito Ricardo Tormo, jednym z najtrudniejszych i najbardziej technicznych torów w kalendarzu, stanie aż 37 zawodników z 14 państw z całego świata. Niedzielny wyścig będzie liczył 19 okrążeń i rozpocznie się o godzinie 13:00. Oficjalną relację na żywo i z odtworzenia śledzić można na YouTubie, pod adresem; www.youtube.com/user/CEVMotorcycleChamp .

„Nie mogę doczekać się wyścigu w Walencji – mówi Piotr Biesiekirski. – To dla mnie praktycznie domowa runda, ponieważ w trakcie sezonu większość czasu spędzam właśnie w tej okolicy. Stawka będzie w ten weekend wyjątkowo liczna, co zwiastuje zaciętą walkę, ale chciałbym zakończyć zmagania najlepszym wynikiem w sezonie, tak samo jak rok temu. Aby to osiągnąć, chciałbym zakwalifikować się do startu w pierwszej dziesiątce, a w niedzielę walczyć o pozycje w drugiej grupie i zrobić kolejny krok w kierunku czołówki. Choć to ostatnia runda mistrzostw Europy Moto2, niedzielne zmagania wcale nie oznaczają dla mnie końca sezonu. W połowie grudnia zadebiutuje w Malezji w długodystansowych mistrzostwach świata FIM EWC w barwach Wójcik Racing Teamu, czyli oficjalnej reprezentacji Polski. Otrzymałem już od ekipy nową R1-kę, która podczas pierwszych testów bardzo przypadła mi do gustu. Kolejne testy już wkrótce, ale teraz w pełni skupiam się na wielkim finale sezonu Moto2.” 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na nowej, oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl