21 kasków w stawce MotoGP – malowania 2012
Piotr Jędrzejak
5 kwietnia 2012

„Zgadnij kotku, kto jest w środku”, czyli zestawienie tegorocznych malowań kasków w MotoGP!

Pierwsza runda sezonu 2012 już w ten weekend! Wystarczająco dobrze zapowiedział Wam ją Mick, ale przypomnę, że wolne treningi kategorii Moto3 ruszają już dziś o 17:00 naszego czasu! Królewska klasa wyjedzie na tor o 18:55, a w stawce znalazło się aż 21 zawodników. Wiadomo, że przede wszystkim rozpoznaje się ich po motocyklach, ale nie da się ukryć, że dobrym punktem zaczepienia jest też kask. Poza tym kaski to w pewnym sensie też pole walki w MotoGP. Po pierwsze producenci chcą pochwalić się jak najlepszą technologią, a po drugie zawodnicy chcą mieć jak najciekawsze malowanie – często zresztą zmieniane na specjalne dla poszczególnego kierowcy tory, czy okazje.

Żeby było wam łatwiej rozpoznać wszystkich na torze, zerknijcie poniżej na galerię wszystkich 21 skorup, które standardowo zobaczycie w klasie MotoGP. Z tłumu na pewno wyróżnia się James Ellison ze zwykłym, białym malowaniem, ale mi osobiście najbardziej podoba się skorupa Rossiego. Jest to nowiutki model AGV PistaGP i według mnie jego kształt jest po prostu zabójczy. A Wy który kask chcielibyście mieć w domu?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły