Lebiediew najlepszy w Tauron SEC

- Michał Krupa

Andrzej Lebiediew po raz drugi w karierze wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Łotysz z dorobkiem 50 punktów w 4 turniejach zwyciężył w cyklu Tauron SEC. Oprócz złotego medalu i okazałego pucharu uzyskał także prawo startu w przyszłorocznym cyklu FIM Speedway Grand Prix. Srebrny medal zdobył Duńczyk Leon Madsen, a brązowy, po raz pierwszy w karierze, reprezentant Polski Kacper Woryna. Finał cyklu rozegrano na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Turniej finałowy Tauron SEC 2024 zakończył się wygraną Duńczyka Andersa Thomsena, który tym zwycięstwem przesunął się na 4. pozycję w klasyfikacji końcowej i uzyskał tym samym prawo startu w przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Drugą lokatę w Chorzowie zajął jego rodak Madsen, a trzeci był podobnie jak w klasyfikacji końcowej Woryna.

Ostatnim zawodnikiem, który zapewnił sobie udział w cyklu Tauron SEC 2025 jest Piotr Pawlicki. Z biało-czerwonych na starcie tegorocznych IME stanęli jeszcze Patryk Dudek (6. miejsce), Maciej Janowski (8. miejsce), Janusz Kołodziej (12. miejsce), Robert Chmiel (rezerwowy, 17. miejsce) oraz Bartłomiej Kowalski (“dzika karta”, 19. miejsce).

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!