Casa Marco Simoncelli: dom pomocy dla niepełnosprawnych już otwarty

- Piotr Jędrzejak

W dniu, w którym Marco Simoncelli obchodziłby swoje 32. urodziny, fundacja jego imienia przecięła honorową wstęgę, otwierając drzwi „Casa Marco Simoncelli”. Tym samym w życie wszedł projekt, który wystartował 5 lat temu.

Na ceremonii obecni byli rodzice SuperSica, Paolo i Rosslla, a także jego narzeczona Kate oraz szef Dorny, Carmelo Ezpeleta. Otwarcie miało miejsce o 11:30 w niedzielę 20. stycznia przy Via della Repubblica w Sant’ Andrea in Besanigo. „Casa” zlokalizowana jest 2 km od miasta Coriano i 4 km od Riccione.

Casa Marco Simoncelli (3)

„Casa Marco Simoncelli” jest domem dziennej pomocy i opieki dla niepełnosprawnych, jako część projektu „Dopo di Noi”. Dom zarządzany jest przez społeczność Monte Tauro di Coriano, gdzie „SuperSic” był bardzo bliski.

Dom przeznaczony jest dla rodzin, w których żyją osoby z poważnymi niepełnosprawnościami. Na terenie znalazło się wiele najnowocześniejszych rozwiązań dla niepełnosprawnych, wliczając w to przyrządy sportowe, strefy rekreacyjne, basen rehabilitacyjny, siłownię i specjalny plac zabaw. Powierzchnia zewnętrzna to 10 500 m2, a łączna powierzchnia 3-piętrowego budynku to 1700 m2.

Więcej informacji na stronie Fundacji Marco Simoncelliego.

Casa Marco Simoncelli (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl