Casa Marco Simoncelli: dom pomocy dla niepełnosprawnych już otwarty
Piotr Jędrzejak
23 stycznia 2019

W dniu, w którym Marco Simoncelli obchodziłby swoje 32. urodziny, fundacja jego imienia przecięła honorową wstęgę, otwierając drzwi „Casa Marco Simoncelli”. Tym samym w życie wszedł projekt, który wystartował 5 lat temu.

Na ceremonii obecni byli rodzice SuperSica, Paolo i Rosslla, a także jego narzeczona Kate oraz szef Dorny, Carmelo Ezpeleta. Otwarcie miało miejsce o 11:30 w niedzielę 20. stycznia przy Via della Repubblica w Sant’ Andrea in Besanigo. „Casa” zlokalizowana jest 2 km od miasta Coriano i 4 km od Riccione.

„Casa Marco Simoncelli” jest domem dziennej pomocy i opieki dla niepełnosprawnych, jako część projektu „Dopo di Noi”. Dom zarządzany jest przez społeczność Monte Tauro di Coriano, gdzie „SuperSic” był bardzo bliski.

Dom przeznaczony jest dla rodzin, w których żyją osoby z poważnymi niepełnosprawnościami. Na terenie znalazło się wiele najnowocześniejszych rozwiązań dla niepełnosprawnych, wliczając w to przyrządy sportowe, strefy rekreacyjne, basen rehabilitacyjny, siłownię i specjalny plac zabaw. Powierzchnia zewnętrzna to 10 500 m2, a łączna powierzchnia 3-piętrowego budynku to 1700 m2.

Więcej informacji na stronie Fundacji Marco Simoncelliego.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły