Wywiad z Rossim na temat nowej Yamahy YZF-R1 2015!
Piotr Jędrzejak
5 listopada 2014

Czy R1 nadaje się na pierwsze moto?

Jeżeli śledziliście poniedziałkową premierę Yamahy YZF-R1 2015, na pewno pamiętacie, że w Mediolanie obecny był m.in. Valentino Rossi. 9-krotny Mistrz Świata nie ograniczył się jedynie do wjechania nową Yamahą na scenę, ale przede wszystkim uczestniczył w rozwoju nowej R1 od samego początku. Dlatego po prezentacji Yamaha zorganizowała Live Chat z Rossim: użytkownicy Twittera z całego świata zadawali pytania, a Rossi odpowiadał na żywo. Teraz Yamaha udostępniła nagranie z tego wywiadu!

Polecamy obejrzeć, bo jak to zwykle z Rossim, jest całkiem zabawnie. Dowiecie się też kilku ciekawostek, jak na przykład kiedy i na jakim torze testował po raz pierwszy, co jest najciekawsze w rozwoju motocykla drogowego(!) oraz co Vale lubi w R1 najbardziej. Poznacie też odpowiedź na ważne pytanie – czy YZF-R1 nie ma już zbyt dużo elektroniki?

Rossi opowiada, jaka jest prędkość maksymalna tego motocykla i jaka jest różnica w prowadzeniu w porównaniu do poprzedniej wersji YZF-R1 oraz w porównaniu do YZR-M1 z 2004 roku? Vale odpowiada też, jaka jest jego ulubiona droga [spoiler: to ta droga].

Padły też 2 kluczowe pytania – co jest lepsze, sex czy jazda R1 oraz czy nowa R1 nadaje się na pierwsze moto?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły