Wywiad z Rossim na temat nowej Yamahy YZF-R1 2015!

- Piotr Jędrzejak

Czy R1 nadaje się na pierwsze moto?

Jeżeli śledziliście poniedziałkową premierę Yamahy YZF-R1 2015, na pewno pamiętacie, że w Mediolanie obecny był m.in. Valentino Rossi. 9-krotny Mistrz Świata nie ograniczył się jedynie do wjechania nową Yamahą na scenę, ale przede wszystkim uczestniczył w rozwoju nowej R1 od samego początku. Dlatego po prezentacji Yamaha zorganizowała Live Chat z Rossim: użytkownicy Twittera z całego świata zadawali pytania, a Rossi odpowiadał na żywo. Teraz Yamaha udostępniła nagranie z tego wywiadu!

Polecamy obejrzeć, bo jak to zwykle z Rossim, jest całkiem zabawnie. Dowiecie się też kilku ciekawostek, jak na przykład kiedy i na jakim torze testował po raz pierwszy, co jest najciekawsze w rozwoju motocykla drogowego(!) oraz co Vale lubi w R1 najbardziej. Poznacie też odpowiedź na ważne pytanie – czy YZF-R1 nie ma już zbyt dużo elektroniki?

Rossi opowiada, jaka jest prędkość maksymalna tego motocykla i jaka jest różnica w prowadzeniu w porównaniu do poprzedniej wersji YZF-R1 oraz w porównaniu do YZR-M1 z 2004 roku? Vale odpowiada też, jaka jest jego ulubiona droga [spoiler: to ta droga].

Padły też 2 kluczowe pytania – co jest lepsze, sex czy jazda R1 oraz czy nowa R1 nadaje się na pierwsze moto?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl