Pawelec w Chorwacji na nowym BMW

- MotoRmania

Milan Pawelec wystartuje w najbliższy weekend w czwartej rundzie mistrzostw Europy Alpe Adria dosiadając najnowszej wersji BMW M 1000 RR. W Chorwacji ścigać się będą także motocykliści pucharu BMW M Cup.

16-latek startujący w barwach zespołu BMW Sikora M Motorsport zdominował pierwszą połowę sezonu mistrzostw Europy, wygrywając cztery z pierwszych sześciu wyścigów klasy Superstock 1000.

W czwartej rundzie zawodnik z Nowego Tomyśla wystartuje dosiadając nowego motocykla. W Chorwacji Pawelec przesiądzie się z BMW S 1000 RR na najnowszy model BMW M 1000 RR w całkowicie seryjnej specyfikacji.

Na leżący na przedmieściach Rijeki i liczący 4,1 km Automotodrom Grobnik Milan przyjechał prosto z czeskiego Mostu, gdzie dzięki uprzejmości BMW Motorrad Sikora był gościem fabrycznego zespołu BMW podczas rundy mistrzostw świata World Superbike.

Do walki w barwach zespołu BMW Sikora M Motorsport ponownie stanie także jego starszy brat, 18-letni Oleg, który podczas poprzedniej rundy zadebiutował w mistrzostwach Europy Alpe Adria wygrywając w czeskim Brnie oba wyścigi kategorii Superbike. Na starcie nie zabraknie też oczywiście Ireneusza Sikory i Macieja Uklei.

W Chorwacji do walki staną także motocykliści pucharu BMW M Cup, których czeka piąta z siedmiu rund sezonu 2023. Rok temu zwycięstwami po niesamowicie zaciętej walce podzielili się tam Daniel Wachowski i Jakub Onak, podczas gdy na podium dołączali do nich Piotr Grylicki i Marcin Keller.

Po pierwszych czterech rundach tego sezonu w klasyfikacji generalnej klas Pro i Cup prowadzą odpowiednio Paweł Sobczyk i Sylwester Byczkowski, ale do końca tegorocznej rywalizacji pozostało jeszcze sześć wyścigów. Wszystko więc może się jeszcze zdarzyć. Tym bardziej że dla części zawodników, w tym Byczkowskiego, Automotodrom Grobnik to nowy tor.

„Jestem bardzo podekscytowany przesiadką na nowy model BMW M 1000 RR i dziękuję zespołowi za tę możliwość – mówi Milan Pawelec. – Rundę w Chorwacji traktujemy jednak bardziej jak testy niż zawody. Nowa M-ka nawet w całkowicie standardowej wersji, z seryjnym zawieszeniem, ma ogromny potencjał, ale taka zmiana zawsze wymaga czasu i pracy nad ustawieniami. Lubię tor w Chorwacji. Jeździłem tam przez dwa dni rok temu i mimo niewielu okrążeń miałem dobre tempo. Na Automotodrom Grobnik jadę prosto z czeskiego Mostu, gdzie mogłem z bliska zobaczyć pracę fabrycznego zespołu BMW podczas wyścigów MŚ World Superbike. To była dla mnie nie lada gratka i wielka motywacja na przyszłość, dlatego bardzo dziękuję BMW Motorrad Sikora za zaproszenie”.

„Co prawda nie przepadam za torem w Rijece i jego ślepymi zakrętami, ale byłem tam tylko raz, więc kto wie, może w najbliższy weekend zmienię o nim zdanie – dodaje Oleg Pawelec. – Tak czy inaczej do wyścigów podchodzę z bardzo pozytywnym nastawieniem i nie mogę się doczekać kolejnego weekendu razem z zespołem. Po zwycięstwach w Brnie chcemy i tym razem walczyć o wygrane, a jednocześnie odliczam już dni do przesiadki na nowy model M i jestem ciekaw wrażeń Milana”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl