FMX Awards 2011 – Javier Villegas najlepszy!

- Piotr Jędrzejak

FMX Awards zostały zapoczątkowane w 2006 roku przez Berlinièros Sports Agency żeby uczcić najlepszych zawodników freestyle motocross na świecie. Od tamtej pory co roku nagradzani są ci, którzy w minionym roku wyróżniali się z tłumu.

Wybierając zawodnika do tytułu „Najlepszy Międzynarodowy Zawodnik FMX 2011”, międzynarodowa scena FMXu najwięcej głosów oddała na Javiera Villegasa! Kierowca z Chile wygrał Mistrzostwa Świata FMX (Night of the Jumps) w 2011 roku, a zebrał łącznie 64% głosów. Dany Torres, zwycięzca X-Fighters 2011 zdobył tytuł Najlepszego Europejskiego Zawodnika FMX. Robbie Maddison już trzeci raz z rzędu zgarnął tytuł dla najlepszego Australijczyka, a amerykańska nagroda powędrowała do zwycięzcy X-Games, Nate Adamsa

Najwięcej głosów dla najlepszej imprezy/zawodów FMX zgarnęła seria Red Bull X-Fighters. Dalej uplasowały się X Games, a Night of the Jumps to dopiero trzecia pozycja. Najlepszym motocyklem do freestylu po raz kolejny została Yamaha YZ250. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami, a poniżej znajdziecie zestawienie zwycięzców w każdej z kategorii:

KategoriaZwycięzca
Best International FMX RiderJavier Villegas (CHL)
Best European FMX RiderDany Torres (ESP)
Best American FMX RiderNate Adams (USA)
Best Australian FMX RiderRobbie Maddison (AUS)
Best African FMX RiderAlastair Sayer (BOT)
Best Asian FMX RiderTaka Higashino (JAP)
Best German FMX RiderHannes Ackermann GER)
Best Brazilian FMX RiderMarcelo Simoes (BRA)
Best International FMX RookieMaikel Melero (ESP)
Best European FMX RookieMaikel Melero (ESP)
Best German FMX RookieLuc Ackermann (GER)
Best FMX Series / EventX-Fighters
Best FMX BikeYamaha YZ 250
Best Trick InnovationBikeflip (Attempt) / Kyle Loza (USA)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!