Trzynastokrotny Mistrz Śwata, Angiel Nieto odszedł wczoraj. Zmarł wskutek obrażeń, których doznał w wypadku drogowym na swoim quadzie, nieopodal domu na hiszpańskiej Ibizie. 

Po ciężkich urazach głowy, Angel został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Leżał w szpitalu Policlinica de Nuestra Senora del Rosario. Lekarze raportowali, że 70-letni Nieto robi postępy. W środę lekarze mieli rozpocząć proces wybudzania. Wtedy nastąpiły dalsze komplikacje, które niestety okazały się fatalne.

Angel Nieto zdobył tytuł Mistrza Świata 13 razy, choć tylko w najmniejszych kategoriach, czym zasłużył sobie na opinię specjalisty od małych pojemności. Więcej, bo 15 tytułów, ma na swoim koncie jedynie Włoch Giacomo Agostini. Jako bardzo przesądny, Nieto mówi, że wywalczył 12+1 tytułów. Wyścigi wygrywał aż 90 razy, a jego wynik poprawiali tylko Agostini i Rossi. Na emeryturę wyścigową odszedł w 1986 roku, ale z padoku nie zniknął. Pielęgnował karierę syna Pabla oraz bratanka Fonsi, prowadził zespół z Emilio Alzamorą oraz komentował wyścigi w hiszpańskiej telewizji. Pablo Nieto jest obecnie szefem zespołu Rossiego w klasach Moto3 i Moto2.

Redakcja MotoRmanii łączy się w bólu z rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi fanami Angela Nieto.

Angel Nieto Derbi