World Superbike – Rea i Davies wygrywają w Aragonii

- Mick

Lider tabeli Jonathan Rea na Kawasaki i Chaz Davies na Ducati w hiszpańskiej Aragonii podzielili się zwycięstwami podczas trzeciej i pierwszej w Europie rundy sezonu World Superbike.

aragon5

Zdjęcia: Kawasaki

Choć sesja Superpole padła łupem Leona Haslama na Aprilii, w niedzielę karty rozdawali jego rywale. W pierwszym wyścigu osłabiony z powodu gorączki Rea, który triumfował w trzech z czterech wcześniejszych zmagań, pokonał Daviesa po pięknej walce w ostatnich zakręcie o zaledwie 51 tysięcznych sekundy. Podium, pięć sekund za zwycięzcą, uzupełnił jego zespołowy kolega z Kawasaki, prowadzący przez 14 z 18 okrążeń Tom Sykes. Haslam finiszował na czwartej lokacie, piętnaście sekund za liderem tabeli.

W drugim wyścigu górą był prowadzący od startu do mety Davies, wyprzedzając Rea i Haslama o trzy sekundy, podczas gdy Sykes nie dojechał tym razem do mety po widowiskowym highsidzie na piątym okrążeniu. Zwycięstwo Daviesa było jego piątym w karierze i pierwszym od blisko dwóch lat, kończąc jednocześnie serię 58 wyścigów World Superbike bez triumfu Ducati i dając pierwszą wygraną modelowi Panigale R.

Rea ma już na swoim koncie cztery zwycięstwa w pierwszych sześciu wyścigach – nigdy nie wygrał więcej niż cztery wyścigi w trakcie jednego sezonu – i pewnie prowadzi w tabeli, w której Haslama wyprzedza o 26, Daviesa o 57, a Sykesa o 74 punktów.

aragon4Wyścig Supersportów z przewagą trzech sekund wygrał były mistrz Kenan Sofuoglu, wyprzedzając PJ Jacobsena i Kyle’a Smitha, po tym jak z rywalizacji o zwycięstwo odpadł z powodu problemów technicznych Francuz Jules Cluzel. W tabeli Turek ma 13 punktów przewagi nad Amerykaninem i 19 nad zwycięzcą z Tajlandii, Ratthaparkiem Wilairotem, który tym razem nie dojechał do mety z powodu wywrotki.

W pucharze Supersport 1000 swój głośny debiut na najniższym stopniu podium zakończyła nowa Yamaha R1. Dosiadający jednego z egzemplarzy Kev Coghlan na mecie do walczącego o zwycięstwo duetu stracił tylko półtorej sekundy. Wyścig, po dramatycznej walce w ostatnim zakręcie, wygrał Roberto Tamburini na BMW przed Lorenzo Savadorim na Aprilii.

Trzecia runda World Superbike już w najbliższy weekend w holenderskim Assen.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!