Mimo wakacyjnej przerwy w World Superbike sporo się dzieje. Kawasaki potwierdziło niedawno rozstanie z Tomem Sykesem. Dokąd trafi Brytyjczyk? Na pewno nie do oficjalnego zespołu Yamahy, który właśnie poinformował o przedłużeniu kontraktów z Alexem Lowesem i Michaelem van der Markiem.

Pomiędzy Sykesem i aktualnym mistrzem świata Jonathanem Rea iskrzyło już od jakiegoś czasu, ale czarę goryczy przelało zderzenie w czeskim Brnie, po którym były mistrz w jednym z wywiadów telewizyjnych otwarcie opowiadał o negatywnej atmosferze panującej w teamie „zielonych”. Po tych słowach było już jasne, że nie zostanie w ekipie na kolejny sezon. Kto go zastąpi? Za kulisami mówi się o powrocie do WorldSBK Leona Haslama, który ściga się na Kawasaki w BSB, a pod koniec lipca wystartuje razem z Rea na ZX-10R w Suzuka 8 Hours.

Wcześniej sugerowano, że Sykes mógłby się zamienić miejscami z jednym z obecnych zawodników Yamahy, ale ta potwierdziła przed kilkoma dniami przedłużenie umów z Lowesem i van der Markiem. Wolne miejsce może jednak pojawić się w Red Bull Hondzie, chociaż angielskie źródła donoszą o możliwej przesiadce Sykesa na Aprilię. Sezon wakacyjny w WorldSBK nagle zrobił się bardzo ciekawy. W jakich barwach chcielibyście zobaczyć Toma za rok?