Tom Sykes i Jonathan Rea z ekipy Kawasaki podzielili się zwycięstwami podczas szóstej rundy World Superbike na torze Donington Park. Angielski weekend upłynął nie tylko pod znakiem emocji, ale także hołdu oddanemu Nicky’emu Haydenowi przez kolegów z toru.

W pierwszym wyścigu na czoło stawki wystrzelił Chaz Davies. Zawodnik Ducati zaliczył jednak uślizg przodu i choć wrócił na tor, finiszował daleko za liderami, na ósmej pozycji, zostawiając losy zwycięstwa w rękach duetu Kawasaki. Sykes wyprzedził broniącego tytułu i prowadzenia w tabeli Rea, który następnie zaliczył uślizg tyłu i wylądował na deskach, oddając drugie miejsce startującemu gościnnie przed własną publicznością Leonowi Haslamowi. Podium uzupełnił Alex Lowes na R1-ce, który o włos wyprzedził przez lata mieszkającego w okolicy toru Włocha, Marco Melandriego.

W drugim wyścigu ponownie tempo narzucali zawodnicy Kawasaki. Tym razem Rea poradził sobie z Sykesem, podczas gdy podium uzupełnił Davies, nieznacznie wyprzedzając Michaela van der Marka. Wygrana Rea była dla Kawasaki setną w WorldSBK. W Supersportach ponownie górą był niezawodny Kenan Sofuoglu.

Podczas weekendu zawodnicy na polach startowych uczcili pamięć tragicznie zmarłego przed rundą Nicky’ego Haydena, a najszybsza trójka na podium założyła specjalne koszulki z numerem 69. Honda nie wystawiła na Donington Park zastępstwa, zamiast tego pozostawiając część garażu, w której pracował Hayden, pustą, wystawiając jedynie w boksie jego motocykl i księgę kondolencyjną.

Siódma runda World Superbike odbędzie się w połowie czerwca na torze Misano.