Wójcik Racing Team siedem razy na podium na Węgrzech

- MotoRmania

Motocykliści zespołu Wójcik Racing Team wywalczyli w sumie siedem finiszów na podium w wyścigach połączonych rund mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na torze Pannonia Ring. Widowiskowym debiutem na podium klasy Superstock 1000 zaimponował na Węgrzech Kamil Krzemień. W klasie Superstock 600 dwukrotnie wygrywał Szymon Strankowski, z kolei dzięki niedzielnemu podium Marek Szkopek nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Superbike.

Informacja Prasowa

18-letni Krzemień nie tylko po raz pierwszy startował w barwach Wójcik Racing Teamu, ale także debiutował na Yamasze R1 w klasie Superstock 1000, a mimo wszystko stanął odpowiednio na trzecim i drugim stopniu podium mistrzostw Polski, a w niedzielę także Alpe Adria, finiszując na sensacyjnym, trzecim miejscu. Solidny weekend zaliczył także Adrian Pasek, który kończył wyścigi odpowiednio na piątym i czwartym miejscu w stawce WMMP.

„Jestem bardzo szczęśliwy – podkreśla Kamil Krzemień. – Odnalazłem się na R1-ce jak ryba w wodzie, a współpraca z zespołem od samego początku układa się świetnie, dlatego bardzo dziękuję całej ekipie za udany weekend. Dwa podia w mistrzostwach Polski i podium w Alpe Adria to bardzo dobry wynik, ale nie osiadamy na laurach. W najbliższych tygodniach będziemy razem ciężko pracować, zarówno nad moją jazdą, jak i nad ustawieniami motocykla. Nie ukrywam, że liczymy na kolejne sukcesy. Chciałbym jeszcze w tym sezonie stanąć na najwyższym stopniu podium. Nie tylko w mistrzostwach Polski, ale także w Alpe Adria.”

Kamil Krzemień w akcji

Po zwycięstwo w sobotnim wyścigu klasy Superbike jechał z kolei Marek Szkopek, ale wywrotka z powodu problemu z kontrolą trakcji sprawiła, że ubiegłoroczny mistrz Polski kategorii Supersport finiszował na czwartej pozycji. Dzień później Marek zajął jednak drugie miejsce w stawce WMMP i dzięki trzeciemu w tym roku podium nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Na podium w sobotę stanął z kolei Paweł Górka.

„W sobotę mieliśmy mały problem z kontrolą trakcji, co zakończyło się dla mnie wywrotką, która kosztowała mnie zwycięstwo w pierwszym wyścigu, ale dojechaliśmy do mety tuż za podium i zdobyliśmy cenne punkty – mówi Marek Szkopek. – W niedzielę byłem mocno poobijany, co odbiło się na moim tempie, ale mimo wszystko stanąłem na podium i nadal prowadzę w klasyfikacji generalnej, więc idziemy w dobrym kierunku. Jestem trochę obolały, ale do kolejnej rundy w Poznaniu wszystko już będzie w porządku.”

Bezkonkurencyjny w klasie Superstock 600 był obrońca tytułu Szymon Strankowski, który wygrał oba wyścigi z przewagą kilkunastu sekund, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Trzecia runda mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 14-15 lipca na torze w Poznaniu.

Szymon Strankowski dwukrotnie wygrał

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!