Motocykliści Wójcik Racing Teamu mają za sobą udane testy przed kwietniowym wyścigiem 24h Le Mans, drugą rundą MŚ FIM EWC. Podczas trzydniowych jazd w hiszpańskiej Almerii do stołecznej ekipy dołączył nowy zawodnik, 11-krotny mistrz Polski Paweł Szkopek, który wystartuje w Francji razem ze swoim bratem Markiem, Pawłem Górką i Danielem Bukowskim.

Informacja Prasowa

Paweł i Marek, a także Adrian Pasek i szef zespołu Grzegorz Wójcik, którzy wystartują w mistrzostwach Polski, przez trzy dni testowali Yamahy R1 w barwach Wójcik Racing Teamu w hiszpańskiej Almerii.

a69393e1-3b59-4f7b-a209-4a9efda8176c

Skład Wójcik Racing Teamu na Le Mans w komplecie

Do doświadczonej czwórki dołączył nowy reprezentant zespołu w klasie 300, 18-letni Wiktor Ostrowski, który dosiadając Yamahy R3 wystartuje w tym roku zarówno w Pucharze Polski, jak i w europejskich mistrzostwach Alpe Adria.

Legendarny, 24-godzinny wyścig w Le Mans odbędzie się z kolei w dniach 21-22 kwietnia. Wcześniej zawodników Wójcik Racing Teamu czekają jeszcze testy zarówno we Francji, jak i na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

„To były udane i intensywne testy, które upłynęły pod znakiem przygotowań do Le Mans – mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik. – Skupialiśmy się na dokładnym sprawdzeniu motocykla w specyfikacji FIM EWC i wielu nowych komponentów, w tym systemu szybkiej zmiany kół. W Almerii dołączył do nas także Paweł Szkopek, który startował już w naszych barwach dwa lata temu i który będzie reprezentował Wójcik Racing Team w Le Mans. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i tempo, a także doskonała współpraca z bratem Markiem oraz Pawłem Górką i Danielem Bukowskim, pozwoli nam we Francji pokazać się z bardzo dobrej strony. W Hiszpanii nasi reprezentanci wykręcili trzy najlepsze czasy w stawce 35 zawodników, co nastraja nas bardzo optymistycznie. Jako ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Polski i Europy w klasie 300 witamy także w zespole naszego najmłodszego zawodnika, Wiktora Ostrowskiego, który w Almerii imponował tempem i z pewnością będzie w tym sezonie bardzo szybki. W Hiszpanii testował z nami również wielokrotny mistrz Polski Sebastian Zieliński, który miał okazję sprawdzić nasze R1-ki i także był bardzo pomocny jeśli chodzi o prace nad ich ustawieniami, za co bardzo mu dziękujemy.”

Posłuchajcie, co do powiedzenia mieli po testach w Almerii zawodnicy Wójcik Racing Teamu:

Udane przygotowania do FIM EWC w Almerii ????

Na kwietniowy wyścig 24h Le Mans dołączy do nas nowy zawodnik, Pawel Szkopek #19, który wystartuje we Francji razem ze swoim młodszym bratem Marek Szkopek Micro #33 oraz Pawel Gorka #7 i Daniel Bukowski Buła.

Paweł, Marek, AdrianPasek i szef zespołu Grzegorz Wójcik testowali nasze R1-ki przez 3 dni w hiszpańskiej Almerii.

Razem z nimi swoją R3-ką jeździł młody Wiktor Ostrowski, który wystartuje w naszych barwach w Pucharze Polski i Alpe Adria w klasie 300.

Posłuchacie co zawodnicy mieli do powiedzenia po trzech dniach intensywnych testów. Więcej o wizycie w Almerii i najbliższych planach już wkrótce.

Opublikowany przez Wójcik Racing Team na 12 marca 2018