LRP Poland na podium WMMP i Alpe Adria na Węgrzech

- MotoRmania

18-letni Arnaud Friedrich z ekipy LRP Poland na podium ukończył oba wyścigi połączonych rund motocyklowych mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na węgierskim torze Pannonia Ring.

Informacja Prasowa

Motocyklista polskiej ekipy rozpoczął swój tegoroczny debiut w klasie Superstock 1000 stając na drugim stopniu podium Alpe Adria podczas trzech z czterech wcześniejszych wyścigów i na Węgrzech utrzymał świetne tempo za sterami swojego BMW S1000RR.

Młody Niemiec pierwszy wyścig na Pannonia Ringu ukończył na drugiej pozycji, sięgając po swoje czwarte w tym roku podium w Alpe Adria. Dzień później Friedrich finiszował na czwartym miejscu w Alpe Adria, ale jednocześnie był także drugi w WMMP, sięgając po trzecie w tym roku podium w mistrzostwach Polski. Dzięki temu w obu seriach 18-latek zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

2018 03 Alpe Adria Pannonia 00549Udany weekend na Węgrzech zaliczył także jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski, który razem z Friedrichem wywalczył na początku czerwca punkty w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC na torze Oschersleben. Na Pannonia Ringu szef ekipy LRP Poland dwukrotnie finiszował na piątej pozycji w klasyfikacji mistrzostw Polski klasy Superbike, a w sobotę punktował także w Alpe Adria. Punkty w obu wyścigach klasy WMMP Superstock 1000 zdobył również Jarosław Szczęsny, który w sobotę był szósty, a w niedzielę siódmy.

Motocyklistów LRP Poland w połowie lipca czeka start w trzeciej rundzie mistrzostw Polski, która odbędzie się na torze Poznań.

„To był dla nas kolejny udany weekend – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Arnaud ponownie ścigał się na zupełnie nowym dla siebie torze, a mimo wszystko zostawił daleko w tyle wielu znacznie bardziej doświadczonych rywali i dwukrotnie stanął na podium. To pokazuje jego ogromny talent, a także znów potwierdza, że postąpiliśmy słusznie podpisując z nim kontrakt. Mistrzostwa Polski wracają teraz do Poznania, gdzie dzięki znajomości toru Arnaud z pewnością jeszcze bardziej podkręci tempo. Dla mnie również to były całkiem niezłe zawody, ale mam nadzieję, że w Poznaniu zrobię kolejny krok w kierunku podium. Wielkie dzięki za całego zespołu za jak zwykle świetną pracę, a także dla kibiców za gorący doping.”

2018 03 Alpe Adria Pannonia 00924

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!