16-letni Piotr Biesiekirski ukończył niedzielny wyścig hiszpańskich mistrzostw CIV na piątej pozycji, na torze Motorland Aragon finiszując jako pierwszy z motocyklistów z regionu Walencji i znów imponując tempem.

Informacja prasowa

W mocno obsadzonych zawodach Campeonato Interautonomico de Velocidad w Aragonii w klasie Open 600 wzięło udział ponad czterdziestu zawodników z kilku różnych regionów Hiszpanii. Biesiekirski, choć był jednym z najmłodszych z nich, przez cały weekend utrzymywał się w czołówce, w sobotę sięgając po siódme pole startowe, a w niedzielę ostro walcząc podczas wyścigu.

Na piąte miejsce motocyklista ekipy Euvic The Good Racing przebił się widowiskowo w ostatnim zakręcie, finiszując jednocześnie jako pierwszy z zawodników rywalizujących w mistrzostwach Walencji. Po drodze, mimo zaciętej walki, Polak na ostatnim okrążeniu uzyskał swój najlepszy czas wyścigu, uzyskując także rekord w trudnym, drugim sektorze.

„Fajnie było wystartować na kolejnym torze, na którym ścigają się także motocykliści mistrzostw świata MotoGP i World Superbike – wyjaśnia Piotr Biesiekirski, dosiadający Hondy CBR600RR. – Weekend w Aragonii był dla nas wyłącznie treningiem przez zaplanowaną tutaj na połowę lipca rundą mistrzostw Hiszpanii, dlatego w ogóle nie skupialiśmy się na pozycjach, a przede wszystkim na ustawieniach i nauce toru. Mimo wszystko dobrze było powalczyć w czołówce i stanąć na podium mistrzostw Walencji. Także fakt, że swoje najlepsze okrążenie weekendu wykręciłem na ostatnim kółku wyścigu, uzyskując jednocześnie rekord drugiego sektora, pokazuje, że cały czas robimy postępy. A wszystko to mimo ostrej walki do samej mety i udanego ataku w ostatnim zakręcie, co jeszcze bardziej cieszy. Trochę szkoda, że tym razem sam start nie wyszedł mi najlepiej, bo mieliśmy szansę walczyć o zwycięstwo, ale to wszystko tylko jeszcze bardziej buduje nas przed mistrzostwami Hiszpanii. Ten weekend był świetnym przygotowaniem do rundy mistrzostw Hiszpanii w Aragonii. Najpierw jednak czekają nas wyścigi w Navarze, a jeszcze wcześniej, bo już za tydzień, testy Supermoto.”

STC_5893