Dzisiaj chyba nie ma już miłośnika tematyki off-roadowej, który nie znałby postaci Tadeusza Błażusiaka. To aktualny niekwestionowany Mistrz Świata w zawodach halowego enduro. Jednak zanim Taddy wsiadł na swojego KTM-a bił konkurencję w nieco innej dyscyplinie.

Zapewne większość z Was zdaje sobie sprawę z tego, że zanim Tadek stał się największym specem na świecie w halowym enduro uprawiał inną ale równie widowiskową dyscyplinę sportu. Mowa oczywiście o trialu.

Wspólna historia Tadka i trialu jest ciekawa i obfitująca w całe mnóstwo tytuł i nagród. Tytuł Mistrza Polski Młodzików zdobywał 5 razy, dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów, ośmiokrotnie zdobył Międzynarodowe Mistrzostwo Polski. Warto podkreślić, że w 2006 i 2007 roku na sześć startów w MP Taddy sześciokrotnie zdobywał pierwsze miejsce.

W 2003 roku został Międzynarodowym Mistrzem Niemiec w trialu halowym, co powtórzył również rok później. Również w 2003 roku Tadek wystartował w cyklu Mistrzostw Świata Juniorów. Na 18 eliminacji 18 razy stanął na podium z czego 6 razy na najwyższym stopniu i został Wicemistrzem Świata Juniorów.

2004 rok to również pasmo sukcesów. Oprócz wspomnianego Mistrzostwa Niemiec  Polak zdobył Mistrzostwo Europy wygrywając w 4 eliminacjach na 5 rozegranych (raz był drugi). I to zaledwie część trialowych osiągnięć Tadeusza.