Najlepszy w historii zawodnik Mistrzostw Świata FIM w Trialu już nie będzie startował w tej dyscyplinie.

Po dziewiętnastu latach startów Lampkin ogłosił swoje przejście na emeryturę, jeżeli chodzi o trialowe mistrzostwa. Douglas ustanowił rekord, startując łącznie w 257 rundach grand prix, jednocześnie potwierdzając, że jest nie tylko najwytrwalszy, ale i najlepszy. Ma na koncie najwięcej w historii, aż 99 zwycięstw.

36-letni Brytyjczyk wprawdzie nie będzie już startował, ale wciąż pozostanie w ścisłym kontakcie z Mistrzostwami Świata w Trialu. Będzie teraz odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój wewnątrz fabrycznego zespołu Gas Gas. Poza tym, Lampkin nie porzuca jazdy na motocyklach i to wcale nie w takim wydaniu, jak James Toseland. Dougie będzie startował w halowych Mistrzostwach FIM SuperEnduro i wybranych imprezach extreme enduro.

Dougie Lampkin: „Wciąż planuję startować w The Scottish Enduros, The Scott i prawdopodobnie w kilku innych wielodniowych imprezach trialowych jak i endurowych w Europie. Pokonywanie młodszych zawodników jest dalej świetnym uczuciem, więc młodzi będą musieli uważać na starego, bo on jeszcze nie skończył!”