Seria AMA Monster Energy Supercross powróciła na zachodnie wybrzeże, gdzie w Houston zawodnicy stanęli do walki podczas jednej z ostatnich rund. Na stadionie NRG kibice byli świadkami emocjonujących zmagań, podczas których Ryan Villopoto i Jason Anderson powiększyli swoje prowadzenie w generalce i zbliżyli się do tytułów w swoich klasach.

AMA Supercross 2014 Houston (9)Po jednej z najciekawszych rund w St. Louis, najlepsi zawodnicy w branży przenieśli się na zachodnie wybrzeże, aby kontynuować walkę o kolejne punkty do klasyfikacji AMA Monster Energy Supercross. W Houston do walki powrócili również rajderzy klasy 250SX z zachodu. Prawie 50 tysięcy fanów offroadowych zmagań było świadkami pięknej walki na efektownej trasie na stadionie NRG. Emocji nie brakowało przez cały wieczór, jednak najciekawsze okazały się wyścigi kwalifikacyjne.

250SX
Po pięknym wyścigu kwalifikacyjnym wygranym przez Cole’a Seely’ego, jadący z tablicą lidera Anderson był głodny zwycięstwa…

AMA Supercross 2014 Houston (2)Prowadzący w generalce Jason Anderson przed rundą w Houston miał 4 punty przewagi nad Cole’m Seely’m. Po starcie głównego wyścigu Anderson od razu przebił się do przodu chcąc powiększyć swoje prowadzenie. Już na pierwszym okrążeniu zawodnik Rockstar KTM objął prowadzenie i rozpoczął ucieczkę przed rywalami. O drugie miejsce trwała ostra walka między zawodnikami Monster Energy Kawasaki. Dean Wilson wysunął się przed swojego kolegę Justina Hilla i robił wszystko, aby dopaść prowadzącego Jasona. Na ostatnim okrążeniu zbliżył się niebezpiecznie blisko do lidera, jednak dosiadający SX-F 250 Anderson był tego dnia poza zasięgiem rywali i zgarnął kolejne w tym sezonie zwycięstwo, powiększając swoją przewagę do 11 punktów i przybliżając się do tytułu.

450SX
Pierwszy wyścig kwalifikacyjny królewskiej klasy zdecydowanie był jednym z najciekawszych starć w tym sezonie…

Po trzech wygranych z rzędu wszyscy przyglądali się poczynaniom Jamesa Stewarta. Bubba przez cały tydzień miał zdrowotne problemy i w Houston nie czuł się najlepiej. Mimo, że JS7 wygrał swój heat, to finał nie był już dla niego taki kolorowy.AMA Supercross 2014 Houston (6)
W finale najlepszym startem popisał się Ryan Villopoto. Aktualny Mistrz i lider klasyfikacji generalnej po niezbyt udanych kwalifikacjach do głównego wyścigu dostał się dopiero z półfinału. Słaba bramka startowa nie przeszkodziła Ryanowi w zgarnięciu holeshota. Gdy Villopoto objął prowadzenie za wszelką cenę chciał się zrekompensować za porażkę sprzed tygodnia. Tego wieczoru nikt nie był w stanie dopaść RV2, który zgarną swoją 4 wygraną w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w generalce. Drugi był Justin Barcia, a trzeci zameldował się na mecie Ken Roczen. James Stewart szachownicę minął dopiero jako piąty.

Kolejna runda już w najbliższą sobotę w Seattle. Ryan Villopoto i Jason Anderson pewnie zmierzają po swoje tytuły. Czy ktoś będzie w stanie ich powstrzymać na Centurylink Field?

250SX Zachód generalka
1. Jason Anderson 156
2. Cole Seely 145
3. Dean Wilson 120
4. Justin Hill 119
5. Malcolm Stewart 109
6. Cooper Webb 107
7. Jessy Nelson 87
8. Zach Osborne 85
9. Shane McElrath 85
10. Dean Ferris 63

450 SX generalka
1. Ryan Villopoto 293
2. James Stewart 248
3. Ryan Dungey 247
4. Ken Roczen 235
5. Justin Barcia 198
6. Justin Brayton 196
7. Andrew Short 181
8. Broc Tickle 126
9. Wil Hahn 122
10. Josh Hill 112