W najbliższy weekend na to motocrossowy pod Gdańskiem przyjadą najlepsi zawodnicy MX z całej Europy!

informacja prasowa

Nazwa: Motocross of European Nations / Drużynowe Mistrzostwa Europy
Data: 08-09 września 2018
Organizator: Gdański Auto Moto Klub
Bilety: bilet 30zł, dzieci free
(bilet zakupiony w sobotę upoważnia do wstępu na tor także w niedzielę)
(do nabycia przy wejściu na tor, płatność tylko gotówką)

mxoen2018.pl
facebook.com/MXOEN2018/

plakat MXOEN 2018Święto motocrossu powraca na Gdański tor. Po zeszłorocznej spektakularnej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie, już 08-09 września będziemy mogli obserwować zmagania najlepszych europejskich zawodników i zawodniczek.

Przypomnijmy, że zeszłoroczne zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach. Po intensywnych nocnych opadach deszczu w sobotę odbyła się tylko jedna seria treningowa, a decyzją jury reszta rywalizacji tego dnia została odwołana. Organizator stanął na wysokości zadania i  w niedzielę na Gdańskim torze motocrossowym mogliśmy obserwować dynamiczne zawody. Rywalizację mężczyzn wygrali Francuzi przed Duńczykami i Włochami. Rywalizację kobiet zdominowały zaś Holenderki przed Włoszkami i Niemkami. (Zeszłoroczne wyniki mężczyzn oraz kobiet.)

Przypomnijmy w skrócie strukturę zawodów. Federacje zrzeszone w FIM-EUROPE mogą wystawić po jednym teamie damskim (2 riderki) i jednym teamie męskim (4 riderów: 2x EMX85, EMX125, EMX250). Polska jako organizator ma prawo wystawić dwa teamy, które zostaną podane do wiadomości po ostatniej rundzie Orlen Mistrzostw Polski w Motocrossie. Zawodnicy rywalizują ze sobą walczą o jak najlepsze pozycje, a o końcowej klasyfikacji decydują starty wszystkich zawodników danej reprezentacji.

Na torze dla kibiców szykujemy dodatkowe atrakcje: przejażdżki małymi motocyklami, pokazy militarne, plac plac zabaw dla dzieci.

Miasto Gdańsk, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Totalizator Sportowy, Polski Związek Motorowy i Gdański Auto Moto Klub serdecznie zapraszają.

Sprawdźcie oficjalną video-zapowiedź MXOEN 2018 w Gdańsku:

Niezmiernie miło nam ogłosić, że już w piątek 07 września 2018 roku o godzinie 18:30 w FORUM GDAŃSK odbędzie się uroczysta prezentacja zawodników Motocross of European Nations! Przyjdź powitać 20 zawodniczek i 72 zawodników reprezentujących 18 krajów! Taka okazja szybko się nie powtórzy!

Listy startowe są opublikowane na mxoen2018.pl

Szczegółowy harmonogram całego wydarzenia znajduje się na mxoen2018.pl