Motocrossowe GP Belgii – Ferris triumfuje w MX2, Desalle wraca do gry

- Eliasz Davidson

Podczas 15 rundy Mistrzostw Świata MX Clement Desalle triumfował w klasie MX1 na ojczystej ziemi, a Dean Ferris przerwał zwycięską passę KTM w MX2.

Seria najważniejszych motocrossowych zawodów powoli dobiega końca. Jednak jak pokazało GP Belgii, jeszcze wiele może się zdarzyć. Podczas sobotnich kwalifikacji fatalny w skutkach upadek zaliczył Jefrey Herlings. Młody Holender zwichnął ramię i nie był w stanie wystartować w niedzielnych wyścigach – na szczęście już podczas poprzedniej rundy w czeskim Loket wywalczył tytuł Mistrza Świata MX2.

Pod jego nieobecność świetny występ zaliczył Dean Ferris z zespołu Monster Energy Yamaha. Australijczyk pewnie wygrał oba wyścigi i tym samym przerwał dominację KTM w tej klasie. Decydujące na torze w Bastogne okazały się starty. W pierwszym biegu Dean musiał się sporo namęczyć, aby po starcie odebrać prowadzenie koledze z zespołu Maxime Desprey’owi. W drugim natomiast szybko uporał się z Glennem Coldenhoffem na SX-F 250 i mógł świętować swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Świata. Podium uzupełnili zawodnicy KTM. Drugie miejsce przypadło Jordi Tixierowi, który był kolejno 2 i 5, a trzecie miejsce z wynikiem 8-2 zajął Glenn Coldenhoff.

W królewskiej klasie do gry powrócił Clement Desalle, który dzięki świetnej jeździe przed własną publicznością stanął na najwyższym stopniu podium, tym samym jeszcze nie pozwalając Cairoliemu na świętowanie tytułu. W pierwszym wyścigu prowadzenie objął właśnie Tony dosiadający KTM, a Desalle jechał za nim, jednak gdy Belg próbował zaatakować lidera, przewrócił się i dojechał na drugiej pozycji. W drugim wyścigu Clement nie dał już szans Cairoliemu i wygrywając ten bieg, zgarnął zwycięstwo w całym Grand Prix. Na najniższym stopniu podium stanął Evgeni Bobryshev, który finiszował na 4 i 3 miejscu.

Kolejna, przedostatnia runda odbędzie się już 25 sierpnia podczas Motocrossowego Festiwalu w Matterley Basin, gdzie kibiców czekają 4 dni zmagań najlepszych zawodników we wszystkich klasach. Czy już tam uda się Cairoliemu zdobyć tytuł?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!