Na naszym fanpage na FB kilka razy zwracaliście uwagę na to, iż na naszych łamach jest za mało off-roadu. Spieszymy zatem poinformować, że sytuacja ulega zmianie.

Po pierwsze, off-roadu będzie znacznie więcej. Ale to nie wszystko. Postanowiliśmy nieco mocniej zadziałać w tym temacie i objęliśmy patronatem medialnym nowopowstały team off-roadowy – Jarper X Racing Team.

Od początku powstania naszego miesięcznika dużą uwagę poświęcaliśmy sportom motocyklowym. Bierzemy udział w WMMP. Wspieramy również utalentowanych zawodników jak Mateusz Korobacz czy Adrian Pasek. Jednak nasze dotychczasowe starania w większości dotyczyły wyścigów motocykli drogowych. Nadszedł czas… na off-road.

Jarper X Racing Team to jeden z najmłodszych klubów motocyklowych na polskiej scenie off-roadowej. Tworzą go ludzie całkowicie zakręceni na punkcie motocyklowego dirtu. W przeciągu zaledwie czterech miesięcy kilkunastu zgranych miłośników motocrossu, cross country czy enduro stworzyło w pełni funkcjonalny, licencjonowany team, który starty w zawodach rozpoczął z wielkim hukiem.

Team stacjonuje na południu Warszawy, w okolicach Piaseczna i głównie w tej okolicy prowadzi treningi. Co ciekawe, wspomniane treningi cieszą się coraz większym zainteresowaniem i pojawia się na nich coraz większa liczba widzów.

Główne cele zespołu na sezon 2012 to udane starty w Pucharze Polski Enduro i w Pucharze Polski Cross Country. Oprócz tego, w planach Jarper X Racing Team jest organizacja jednej z rund Pucharu Polski Super Enduro.

„Redakcję MotoRmanii tworzą osoby, które podobnie jak my każdą wolną chwilę poświęcają motocyklom. Dzięki temu bardzo dobrze sięrozumiemy. Zarówno MRM, jak i Jarper X Racing Team to instytucje, które powstały, aby przybliżać wszystkim temat motocykli i pokazywać jak ogromna przyjemności płynie z ich użytkowania. Bez względu na to czy jedziemy po szosie, czy w terenie.” podkreśla Prezes klubu Paweł Szymański.

Wszyscy zainteresowani poczynaniami klubu powinni odwiedzić stronę www.xracingteam.pl oraz fanpage teamu na FB. Oczywiście wyniki z zawodów, foty z treningów i wszystkie ciekawostki z życia zespołu będą dostępne również na naszym portalu motormania.com.pl