W najbliższy weekend w Bazylei najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu zainaugurują nowy sezon Mistrzostw Świata. Na początku lutego odwiedzą Berlin, aby tam powalczyć w dwóch rundach, natomiast następny w kolejności jest Kraków. Za dwa miesiące w TAURON Arenie Kraków ponownie zawitają tony ziemi, rampy oraz najbardziej szalone ewolucje wykonywane na wysokości niemal trzeciego piętra.

informacja prasowa

Przypomnijmy, że zeszły sezon zakończyła finałowa runda w Trójmieście. W ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot ostatnią batalię zawodników oglądało na żywo niemal 10 tysięcy widzów. Po raz trzeci z rzędu Mistrzem Świata został Maikel Melero. W 2016 Hiszpan wygrał dziesięć z jedenastu rund rozegranych na dwóch kontynentach i został drugim, po Remi Bizouard,  zawodnikiem z trzecim tytułem mistrzowskim na koncie.

DNOTJ Krakow 2016

Tegoroczne rozgrywki rozpocznie runda w Bazylei. Już w najbliższą sobotę przekonamy się w jakiej dyspozycji są wszyscy startujący zawodnicy i jakie rokowania na swój czwarty tytuł ma Melero. Pewne jest, że zawodnicy, którzy ukończyli ubiegły sezon w czołówce nie ułatwią mu tego zadania. Wicemistrz Świata 2016 Rob Adelberg ma ogromny apetyt na zwycięstwo w tym sezonie i już zapowiada, że przygotował nowe tricki, które mają mu to umożliwić. Petr Pilat dodał do swojego repertuaru Flair i również ma zamiar powalczyć o wysoką pozycję. Do rozgrywek wracają także zawodnicy, którzy w zeszłym roku nieco pauzowali. Mimo tego David Rinaldo i Libor Podmol mogą realnie zagrozić urzędującemu mistrzowi.

DNOTJ Krakow 2016

Wszyscy ci zawodnicy zachwycali swoimi ewolucjami widzów, który w zeszłym roku wybrali się do TAURON Areny Kraków. Nie inaczej będzie tym razem. Jeśli wierzyć zapowiedziom riderów, 25 marca w stolicy Małopolski pojawi się jeszcze więcej nowych, szalonych ewolucji, które nie pozwolą widzom spokojnie usiedzieć w miejscu.

Dodatkowo Diverse NIGHT of the JUMPs zmieni swoje oblicze, ponieważ po raz pierwszy w historii do wydarzenia zostanie wprowadzona rewolucyjna zmiana. Jaka? O tym będziemy informować już niedługo. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki niej emocje będą podwójne!

Bilety do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na Eventim.pl.

A tak w Krakowie było w zeszłym roku:

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebook’u: facebook.com/NIGHToftheJUMPs
Oficjalna strona Sponsora DIVERSE Extreme Team diverseextremeteam.com,
fan page na Facebooku: facebook.com/DiverseSystem
Strona wydarzenia: facebook.com/events/377363375946961
Promotor w Polsce: Sportainment.pl oraz na FB.