Bianconcini po raz kolejny królem wysokich lotów

- Eliasz Davidson

Massimo Bianconcini zwyciężając w Maxxis Highest Air 2013 udowodnił, że w Mistrzostwach Świata nie ma sobie równych w skoku wzwyż.

Dla włoskiego zawodnika to już chleb powszedni. Tak jak w 2012, tak i w tym roku Massimo Bianconcini nie dał rywalom złudzeń i w pięknym stylu zgarnął tytuł Maxxis Highest Air w serii NIGHT of the JUMPs oraz jeden z trzech limitowanych zegarków Rockwell na świecie. Podczas zawodów NOTJ Włoch pięć razy stawał na najwyższym stopniu podium w konkurencji na najwyższy skok i pokazał, Massimo Bianconcini - NIGHT of the JUMPs Sofia 2013 - Maxxis Higże jako stary lis potrafi jeszcze pokazać młodym, gdzie ich miejsce. W swoim finałowym skoku w Sofii Bianconcini zaliczył wysokość 8.7 metra i co prawda daleko mu było z tym wynikiem do swojego życiowego rekordu 11.5 metra, ale na przypieczętowanie zwycięstwa wystarczyło.

Największym rywalem Massimo podczas serii był Kai Hasse z Berlina, który zwyciężył w Gdańsku i Rydze. W finale Niemiec z wynikiem 8.2 metra uplasował się na drugim miejscu i to wystarczyło, aby w klasyfikacji generalnej również zajął drugą pozycję. Na trzecim miejscu uplasował się Jose Miralles, który w sezonie 2013 5 razy był drugi. W Sofii jednak nie udało mu się poprawić wyniku, jednak 16 punktów wystarczyło, aby stanął na podium.

W sezonie 2014 zawodnicy ponownie stanął do walki o tytuł w konkurencji na najwyższy skok. I ponownie na starcie na pewno stanie Bianconcini, który będzie chciał udowodnić, że jest w tym po prostu najlepszy. Pierwsza runda już 16-17 stycznia w Linz!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!