Tadek Błażusiak zwycięża w Ontario – III runda Endurocross w USA

- Piotr Jędrzejak

Taddy zwyciężył w trzeciej rundzie GEICO EnduroCross rozegranej 21 września w kalifornijskim Ontario oraz zmniejszył stratę do lidera w klasyfikacji generalnej!

W trzeciej z siedmiu rund Tadek, zawodnik Orlen Team pokonał swojego największego przeciwnika serii, a zarazem zwycięzcę dwóch poprzednich rund, w Las Vegas i Sacramento, Mike’a Browna, z przewagą czasową 3.83 sekundy. Podium uzupełnił Cody Webb – ze stratą 4.12 sekundy.

Po bardzo wymagającym starcie wyścigu finałowego Tadek uplasował się za Brownem, Haakerem oraz Sutherlinem. Haaker upadł jednak już na drugim okrążeniu i został wyeliminowany z walki o zwycięstwo. Wówczas Błażusiak wyprzedził Sutherlina, objął drugie miejsce i rozpoczął atak na pozycję lidera. Polak należący do Orlen Team jechał koło w koło z Brownem, który na szóstym okrążeniu został przyblokowany przez dublowanego Geoffa Aarona. Taddy wykorzystał moment i wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu pomimo kilku niebezpiecznych lądowań.

„Pierwsze okrążenia były szalone, miałem całkiem dobry start, pomimo niego musiałem walczyć o czołową pozycję. Stoczyłem zawziętą walkę z Mikem Brownem. Oboje popełniliśmy kilka błędów i parę razy o mało co nie wyrzuciło nas z motocykli. Jestem jednak bardzo zadowolony z mojej jazdy. Czuję się mocny fizycznie i byłem dobrze przygotowany do tego wyścigu. Teraz czekam na kolejne starcie i zamierzam walczyć o odzyskanie prowadzenia w cyklu” – powiedział na mecie Tadek Błażusiak.

Zobaczcie też pełną relację z całej imprezy – finałowy wyścig główny z udziałem Tadka rozpoczyna się w 2:21:00. Oglądajcie, warto!

Po trzech rundach cyklu GEICO EnduroCross Błażusiak ma na swoim koncie 65 punktów, natomiast Brown 72. Za Błażusiakiem plasuje się Robert z 55 punktami. Kolejna runda zaplanowana jest na 12 października i odbędzie się w Denver.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!