Mistrzostwa Polski Enduro w Suwałkach

- Eliasz Davidson

O tym, że Natura jest kobietą, doskonale przekonali się zawodnicy podczas V i VI rundy MP Enduro!

Pogodne Suwałki okazały się nie być wcale takie pogodne. Sobotnie próby odbywały się przy wysokiej temperaturze i rażącym słońcu. Do czasu, gdy zakończyły się wyścigi klas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski dużych motocykli, a nad piaskownią zebrały się czarne chmury i z nieba lunął potężny deszcz. Najmłodsi zawodnicy dosiadający małych pięćdziesiątek i quadowcy musieli zmagać się z niezwykle wymagającą trasą oraz nieułatwiającą zadania pogodą. Tuż po starcie zawodników na drugą próbę okazało się, że jakiś tamtejszy mieszkaniec z kompleksem „wielkości” nie mógł pogodzić się z tym, że ktoś spędza czas w inny sposób niż z kumplami pod sklepem i poprzewieszał taśmy wyznaczające trasę. Organizatorzy szybko zareagowali i zawody zostały przerwane do czasu, gdy udało się uporać z problemami.

Podczas sobotnich przejazdów najszybszy okazał się Paweł Szymkowski dosiadający EXC-F 350, którego zaciekle gonił Sebastian Krywult. Paweł ukończył ten dzień z ponad 40-sekundową przewagą nad Sebastianem. Tuż za ich plecami ostro gonili dwaj młodzi zawodnicy dosiadający dwusuwowych setek. Adam Tomiczek dosiadający EXC 125  mimo wszelkich starań nie był w stanie dogonić prowadzącej dwójki, ale pewnie wygrał klasę Junior. Z nieco ponad 30-sekundową stratą do Adama dzień ukończył zwycięzca klasy E1, dosiadający TM MX 125 Maciej Giemza.

Opady deszczu oraz startujące na samym końcu quady zmieniły tor i w niedzielę sytuacja wyglądała już inaczej. Ponownie najlepszy okazał się Paweł Szymkowski, który zwyciężył klasę E2/E3, jednak tym razem mógł „czuć” na plecach oddech Adama Tomiczka. Adam wykręcał bardzo szybkie czasy odrabiając stratę po upadku na pierwszej próbie. Jednak kolejne dwie gleby na ostatnich testach pozbawiły go szans na walkę o zwycięstwo. Dodatkowo Adama w generalce wyprzedził Maciek Giemza i Tomiczek musiał zadowolić się 3 miejscem.

Kolejna odbędzie się już 3-4 lipca w Malechowie. Także jeżeli ktoś ma ochotę poupalać na piasku, czy też zaliczyć swoje pierwsze zawody – zapraszamy!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!