II runda MŚ SuperEnduro: Tadek Błażusiak znowu wygrywa!

- Piotr Jędrzejak

W trzech biegach Tadek zajął odpowiednio 1, 3 oraz 2 miejsce, ale to wystarczyło, aby wygrać całą II rundę!

Druga runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro rozegrała się w miniony weekend w niemieckim mieście Riesa, w SachsenArenie. Taddy Błażusiak, po zdominowaniu pierwszej rundy sezonu w Trójmieście, zgarnął zwycięstwo również w Niemczech!

Tadek Błażusiak SuperEnduro 2015 runda 2 (3)W trzech biegach klasy Prestige zwyciężało jednak aż trzech różnych zawodników. Pierwszym z nich był Tadek, następnie wygrał David Knight, a wielką trójkę uzupełnił Jonny Walker. To jednak Polak stanął na szczycie ostatecznego podium.

W pierwszym biegu Taddy wystrzelił z bramek startowych, zgarnął holeshota (pierwszy w pierwszym zakręcie), a tylko na drugim okrążeniu został na chwilę wyprzedzony przez Knighta. Szybko wyszedł na prowadzenie i zbudował sobie solidną przewagę. Kibicie przeżyli momenty grozy, na ostatnim okrążeniu, gdy Polak zaliczył wypadek na kłodach. Miał jednak sporo czasu na pozbieranie się i dojechanie na metę. Podium uzupełnili Knight oraz Alfredo Gomez.

David Knight SuperEnduro 2015 runda 2 (2)Drugi bieg to odwrócona kolejność startu. Szybko na prowadzeniu zameldował się David Knight i dzięki temu wygrał wyścig. Pod koniec pierwszego okrążenia Taddy był 11., a do końca wyścigu udało mu się awansować na trzecią lokatę. Drugi stopień na podium zajął Tylor Robert.

Trzeci, finałowy bieg to znowu atomowy start i holeshot Tadka. Przez pierwsze okrążenia Tadek czuł na plecach oddech Jonniego Walkera, a na 6. kółku popełnił błąd – wtedy Jonny wyszedł na prowadzenie. Taddy, jak sam później powiedział, miał trochę lepsze tempo od Walkera, ale nie starczyło mu czasu. Jonny wygrał, Taddy był drugi, a Knight trzeci.

Zobaczcie najlepsze momenty z II rundy SuperEnduro 2015!

Kolejność na podium całej rundy to: 1 – Taddy, 2 – David Knight, 3 – Jonny Walker. Po dwóch z sześciu rund, w klasyfikacji generalnej Błażusiak prowadzi z 116 punktami na koncie. 13 punktów mniej ma Knight, a o kolejne 22 punkty niżej znajduje się Walker. Kolejne spotkanie MŚ SuperEnduro odbędzie się 1. lutego w Finlandii.

SuperEnduro 2015 runda 2

Jonny Walker SuperEnduro 2015 runda 2 (2)

Jonny Walker SuperEnduro 2015 runda 2 (1)

Tadek Błażusiak SuperEnduro 2015 runda 2 (4)

Tadek Błażusiak SuperEnduro 2015 runda 2 (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!