Best of – najlepsze ujęcia z Rajdu Dakar 2019 [oraz 17 najlepszych zdjęć]

- Piotr Jędrzejak

Organizator Rajdu Dakar przygotował filmy z najlepszymi ujęciami ze wszystkich dziesięciu etapów. [Dorzucamy też 17 najlepszych zdjęć wyselekcjonowanych przez organizatora.]

41. edycja Rajdu Dakar za nami. Była to wyjątkowa edycja – trasa prowadziła jedynie przez Peru, a jej charakter to w stu procentach wydmy. Relację z ostatniego etapu i jednocześnie wyniki znajdziecie tutaj.

W kategorii motocykli, ze złamanym nadgarstkiem, zwyciężył Toby Price. Jest to jednocześnie 18. z rzędu zwycięstwo dla KTMa. Spośród Polaków na motocyklach, do mety dojechał Adam Tomiczek, zgarniając fenomenalne 16. miejsce.

Swój najlepszy wynik w samochodzie zanotował Kuba Przygoński (z pilotem, Tomem Colsoulem), meldując się na mecie jako czwarty zawodnik. W tym roku, na cześć dywizjonu 303, organizatorzy przyznali Kubie numer startowy 303. W kategorii samochodów zwyciężył Nasser Al-Attiyah. Jest to jego trzeci triumf i jednocześnie pierwsza wygrana dla Toyoty.

W kategorii quadów wystartował Kamil Wiśniewski, a na metę dojechał ze świetną, szóstą pozycją. Był jednocześnie pierwszy w klasyfikacji quadów 4×4. W generalce zwyciężył Nicolás Gavigliasso, jednocześnie wygrywając 9 z 10 odcinków specjalnych.

[AKTUALIZACJA]

Organizator Rajdu Dakar wyselekcjonował i udostępnił 17 najlepszych zdjęć z 41. edycji Rajdu Dakar, która w tym roku rozegrała się wyłącznie na hipnotyzujących wydmach Peru. Oglądajcie:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!