Valentino Rossi wygrywa Monza Rally Show 2017

- Mick

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata po raz szósty wygrał Monza Rally Show, rajd organizowany na torze Formuły 1 we włoskiej Monzy.

Startujący Fordem Fiestą WRC i tradycyjnie pilotowany przez Carlo Cassinę, Rossi na zawody przyleciał prosto z dwudniowych testów Yamahy na torze Sepang, na którym japoński producent objął kierunek rozwoju motocykla MotoGP na sezon 2018, postanawiając korzystać z udanej bazy z 2016 roku.

Mimo łącznej kary czasowej wynoszącej 15 sekund, Włoch był najszybszy w stawce ponad stu załóg, pokonując etatowego kierowcę Hyundaia z WRC, Norwega Andreasa Mikkelsena. Podium uzupełnił Marco Bonanomi, którego zwycięstwa pozbawił kosztowny błąd na ostatnim, dziewiątym odcinku specjalnym.

Rossi przed startem - zdjęcia Monster Energy

Rossi przed startem – zdjęcia Monster Energy

Czwarte miejsce zajął Włoch Tony Cairoli, mistrz motocrossu, który w tym roku testował także motocykl MotoGP ekipy KTM. Dziewiąte miejsce zajął doskonale znany z Moto2 kumpel Rossiego, Mattia Pasini. Trzynasty był asystent i przyjaciel „Doktora”, Alessandro Salucci. Popularny Uccio o zaledwie dwie sekundy pokonał mechanika fabrycznej ekipy Suzuki w MotoGP, Roberto Brivio, który także startował w miniony weekend Fiestą WRC w barwach teamu Rossiego.

Na tym jednak nie kończyły się motocyklowe akcenty. Odpowiednio 25 i 26 miejsce zajęli zawodnicy Moto2, Andrea Locatelli i Luca Marini, przyrodni brat Rossiego. 75. był znany włoski komentator MotoGP, Guido Meda. Tuż za nim zmagania zakończyła startująca jako pilotka Włoszka Alessandra Benedetti, która w 2014 roku w Monza Rally Show pilotowała Roberta Kubicę w drodze po widowiskowe zwycięstwo.

Odcinki specjalne Monza Rally Show co roku prowadzą po torze Monza i jego najbliższych okolicach, w tym legendarnym owalu. Do walki stają nie tylko gwiazdy wyścigów motocyklowych (w przeszłości rywalizowali tutaj także Jorge Lorenzo czy Andrea Dovizioso), ale i byli i obecni zawodnicy WRC czy inne gwiazdy sportu, jak np. Ken Block. Rywalizację kończy Masters Show nazwany imieniem Marco Simoncelliego; walka na czas w duetach na pełnej szykan i nawrotów trasie wytyczonej na prostej startowej toru Monza.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!