KTM sprzedaje dwa swoje motocykle MotoGP, po milionie złotych za sztukę! To nie prima aprilis. Austriacy właśnie opublikowali wyjątkową ofertę na dwie sztuki modelu RC16. 

KTM zadebiutował w MotoGP z dziką kartą podczas Grand Prix Walencji w 2016 roku. Dwa lata później, nieco ponad tydzień temu, stanął na podium królewskiej klasy dzięki trzeciemu miejscu Pola Espargaro, także w Walencji.

Aby uczcić ten sukces, Austriacy sprzedają dwa egzemplarze RC16, po 250 tysięcy euro za sztukę. W pakiecie każdy nabywca dostanie również; kombinezon, kask (z autografem), buty i rękawice Pola Espargaro, komplet teamowych ubrań oraz wstęp do padoku MotoGP, garażu KTM-a i jednostki gościnnej Red Bulla podczas wybranego przez siebie Grand Prix.

Chętni proszeni są o kontakt mailowy na adres rc16@ktm.com – ktoś się skusi?

Nie jest to pierwsza tego typu historia. Na YouTubie znajdziecie kilka ciekawych historii motocykli MotoGP, które trafiły do prywatnych kolekcjonerów. Niektórzy z nich mieli jednak spore problemy z serwisem i jazdą po torze na tak egzotycznych maszynach. Z drugiej strony cena nie wydaje się wygórowana nawet jak za jedynie ozdobę domowego salonu…

ktm

Jacyś chętni? Zdjęcia: KTM